Наприкінці грудня до Землі наблизиться астероїд потужніший за атомну бомбу

  1222

  Великий астероїд 2018 AH зблизиться із Землею наприкінці 2021 року. За розмірами його можна порівняти з Тунгуським метеоритом. При зіткненні з поверхнею планети він може спричинити потужніший вибух, ніж атомна бомба, повідомляють експерти NASA.

  Діаметр астероїда оцінюється в 80-190 метрів, потужність передбачуваного вибуху – 12 мегатонн. Астрономи зазначили, що космічне тіло вже наближалося до Землі у 2018 році.

  Астероїд належить до класу «Аполлонів» та оцінюється експертами як «максимально небезпечний» – його орбіта перетинається з орбітою Землі. Вчені розрахували траєкторію польоту і зробили висновок, що він не повинен зіткнутися з нашою планетою. Однак не можна виключати, що “маршрут” космічного тіла може змінитися.

  Наступний великий астероїд опиниться на околицях Землі у 2028 році. Його діаметр оцінюється у 1000 метрів.

  Вчені зазначили, що Челябінський метеорит діаметром 17 метрів призвів до помітних руйнувань, пошкодивши близько 17 тисяч будівель. Наслідки падіння більшого об’єкта можуть бути по-справжньому катастрофічними.

  Вчені розробили систему, яка дозволить захистити землю від небезпечних космічних об’єктів. Вони запустили зонд DART, який зіткнеться з астероїдом та змінить траєкторію його польоту. Очікується, що восени 2022 року він зіткнеться з подвійним астероїдом Дідім-Діморфом на швидкості 24 тисячі кілометрів на годину.  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин