Танення льодів в Арктиці може спровокувати появу нових бактерій і вірусів

  31

  Танення льодів в Арктиці може спровокувати викид в навколишнє середовище радіоактивних відходів часів Холодної війни, а також стійких до антибіотиків бактерій і нових вірусів, повідомляють ЗМІ з посиланням на журнал Nature Climate Change.

  Британські вчені нагадують, що колишній Радянський Союз провів близько 130 ядерних випробувань біля узбережжя архіпелагу Нова Земля, а також затопив і утилізувати в Баренцевому і Карському морях більше ніж 100 атомних підводних човнів. США проводили підлідні дослідження із застосуванням ядерної установки на базі в Гренландії.

  Як кажуть експерти, в разі танення вічної мерзлоти, мікроби, що зберігаються в ній, можуть змішуватися з талою водою і породити нове покоління стійких до лікарських препаратів патогенів. За даними дослідників, в цьому випадку необхідно виконувати положення Паризької угоди по клімату і домогтися зниження підвищення глобальної температури до 1,5 градуса за Цельсієм.

  Як повідомлялося раніше, рівень арктичного льоду за останні два роки знизився до рекордних значень, йдеться в звіті міжнародної програми Copernicus Ocean. З нього випливає, що за останнє десятиліття рівень арктичного льоду скоротився на 13 відсотків у порівнянні з 1979 роком, а його середня товщина в Баренцевому морі зменшилася на 90 відсотків.  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин