Вчені вперше заглянули в надра Марса і здивувались

  58

  Місія НАСА InSight дозволила вченим заглянути в надра Марса і створити першу карту внутрішньої будови іншої планети. Як зазначає The Wall Street Journal, перші результати досліджень здивували експертів: кора червоної планети складається з декількох шарів і тонша, ніж очікувалося.

  Зокрема, в місці розташування апарату товщина першого шару склала всього 8 кілометрів, в той час, як другого – 20. Вчені припускають, що у кори Марса може бути і третій шар, межа якого знаходиться на глибині близько 39 кілометрів. В середньому товщина верхньої оболонки планети варіюється від 24 до 72 кілометрів.

  Також з’ясувалося, що у Марса тільки один шар мантії. Радіус ядра виявився більшим, ніж передбачалося – близько 1830 кілометрів, при цьому саме «серце» планети володіє незвичайно низькою щільністю. Як сподіваються вчені, нові дані дозволять дізнатися історію еволюції Марса, а також допоможуть краще зрозуміти місце Землі в Сонячній системі.

  Раніше космічне управління Китаю опублікувало відео з Марса. На кадрах видно безкрайню пустелю жовтувато-коричневого кольору, а також марсіанські долини і дрібні кратери.


  • не пропусти

  • магазин