Коронавірус міг з’явитися десятки тисяч років тому — дослідження

  549

  Робота опублікована в журналі Current Biology . За останні 20 років в світі відбулися три серйозні спалахи коронавирусной інфекції: в Китаї в 2002 році, вона забрала життя понад 800 осіб, на Близькому Сході, де постраждали понад 850 осіб, і пандемія Covid-19, від якої загинули вже 3,9 мільйона людина, пише ITsider.

  Однак дослідження вчених з університетів Арізони, Каліфорнійського, Аделаїди (США), а також інших вузів показало, що спалах подібної інфекції траплялася і більше 20 тисяч років тому.

  У своїй роботі вчені досліджували дані 1000 Genomes Project – найбільшого загальнодоступного каталогу загальних генетичних варіацій людини – і проаналізували зміни в наших генах, що кодують взаємодіючі білки SARS-CoV-2.

  Їм вдалося з’ясувати, що спалах коронавірусної інфекції сталася в Східній Азії – на території нинішніх Китаю, Монголії, Північної і Південної Кореї, а також Тайваню. Під час епідемії варіанти генів помінялися: природний відбір йшов на користь генів, що ведуть до менш важкого перебігу захворювання.


  • не пропусти

  • магазин