В Україні можуть змінити процедуру розлучення

  214

  Народні депутати пропонують внести важливі зміни до Сімейного кодексу. Зокрема можуть змінити процедуру розірвання шлюбу.

  Законопроєкт під назвою «Про внесення змін до статті 110 та 111 Сімейного кодексу України» покликаний змінити процедуру розірвання шлюбу, оскільки вона може супроводжуватись дискримінацією і порушенням прав громадян України.

  Так, в 111 статті Сімейного кодексу міститься норма про те, що суд має сприяти примиренню чоловіка і дружини, якщо це не суперечить моральним засадам суспільства. На думку авторів документу, таке трактування може виправдати чоловіка, який, наприклад, ображає жінку.

  Також автори законопроєкту пропонують зняти заборону на розірвання шлюбу під час вагітності і протягом одного року після народження дитини, а також доповнити 111 статтю Сімейного кодексу положенням про те, що якщо причиною розлучення є ознаки домашнього насильства, незалежно від результатів розгляду справ, суд не повинен використовувати термін на примирення.

  Нагадаємо, з початку року в Україні зареєстрували уп’ятеро більше шлюбів, ніж розлучень: стали на весільний рушник 37 120 пар, а розлучились – 6 724.


  • не пропусти

  • магазин