В ООН напророкували рекордно теплий рік за всю історію спостережень

  357

  Всесвітня метеорологічна організація прогнозує рекордно теплий рік за всю історію спостережень. В основу звіту компетентного органу ООН лягло дослідження, проведене Метеорологічною службою Великобританії.

  «Є 90-відсоткова ймовірність того, що щонайменше один рік в період з 2021 по 2025 стане найтеплішим, потіснивши таким чином 2016 рік з першого місця», – наводить агентство повідомлення ВМО.

  Як стверджують автори дослідження, середня температура на поверхні суші та моря в кожний з років поточного п’ятирічного періоду буде принаймні на один градус Цельсія вища доіндустріального рівня. При цьому з імовірністю в 40 відсотків в один рік температура може перевищити значення доіндустріальної епохи на півтора градуса.

  Крім цього фахівці пророкують підвищену активність циклонів в Атлантиці і більш вологу погоду в високоширотних районах. Як заявив генеральний секретар ВМО Петтері Таалас, отримані результати є закликом до «скорочення викидів парникових газів і досягнення вуглецевої нейтральності».  • інші новини
  • не пропусти

  • магазин