США розкрили непрямий доказ лабораторного походження коронавірусу

  192

  Троє дослідників з Уханьского інституту вірусології в Китаї настільки важко захворіли в листопаді 2019 року, що були змушені звернутися за медичною допомогою в лікарню. Такі дані випливають з раніше неопублікованого звіту розвідки США, повідомляє The Wall Street Journal. На думку репортерів газети, це може бути непрямим доказом лабораторного походження коронавірусу.

  Розкриття інформації про кількість вчених, часу захворювання і звернення в лікарні відбулося напередодні 74-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я, на якій буде обговорюватися боротьба з коронавірусом, а також продовжиться розслідування походження COVID-19.

  Як випливає з нових даних, у вчених спостерігалися симптоми, які відповідали як COVID-19, так і звичайним сезонним захворюванням. Думки фахівців про силу наданих доказів розділилися. Деякі вважають, що опублікована інформація є потенційно важливою, однак потребує подальшої доробки і додаткового підтвердження.

  Китай неодноразово заперечував, що вірус вирвався з однією з його лабораторій. Коментуючи оприлюднені дані, в МЗС КНР заявили, що «США продовжують розкручувати теорію про витік з лабораторії» і порадили ВООЗ вивчити ранні випадки COVID-19 в інших країнах. Адміністрація президента США Джо Байдена відмовилася коментувати дані розвідки. У той же час там підкреслили, що всі теорії про першоджерело пандемії повинні бути досліджені ВООЗ і міжнародними експертами.

  Раніше в травні повідомлялося, міжнародна група вчених визнала, що існує дві правдоподібні версії початку пандемії коронавірусу SARS-CoV-2: вона могла виникнути як в результаті зоонозів, так і при витоку вірусу з лабораторії.  • інші новини
  • не пропусти

  • магазин