В Антарктиді знайдені сліди падіння великого метеорита

  716

  Міжнародна група вчених виявила свідоцтва падіння великого астероїда або метеорита в східній Антарктиді. Своє дослідження вони опублікували в науковому журналі Science Advances.

  Група планетологів і геологів під керівництвом доктора Матіаса ван Гіннекена з Кентського університету в Великобританії виявила в Антарктиді особливі дрібні частинки – сферул конденсації. Їх розмір становить від 100 до 300 мікрометрів. Вони утворюються в тому випадку, якщо метеорит або астероїд вибухає, не долетівши до поверхні Землі.

  Дослідники визначили, що астероїд або метеорит міг впасти на південний континент близько 430 тисяч років тому. Вони провели чисельне моделювання даної події і вирахували, що космічний об’єкт міг бути від 100 до 150 метрів в діаметрі. Експерти впевнені, що попри те, що об’єкт не долетів до поверхні Землі, наслідки від ударної події могли бути більш руйнівними, ніж від падіння Тунгуського метеорита.

  Вчені вважають, що якщо подібна подія повториться над Антарктидою, то вона не становитиме загрози для людини. Проте, вони закликали провести додаткові дослідження інших ударних подій, щоб краще уявляти їх частоту і потенційну загрозу.


  • не пропусти

  • магазин