Потепління на 1,5°C викличе смертельно небезпечний рівень спеки в Південній Азії

  250

  При потеплінні на 1,5 ° C населення Південної Азії буде у два рази частіше піддаватися впливу небезпечних температур і в три – викликають смертельний тепловий стрес.

  Жителі Південної Азії вже періодично відчувають аномальну спеку при нинішньому рівні потепління. Але нове дослідження, прогнозуюче кількість теплового стресу, який жителі регіону випробують в майбутньому викликає побоювання. Воно показує, що при потеплінні на 2 ° C схильність населення тепловому стресу майже потроїться.

  При цьому обмеження потепління до 1,5 ° C, ймовірно, зменшить цей вплив наполовину. І все ж, смертельний тепловий стрес стане звичайним явищем в Південній Азії. До такого висновку прийшли вчені Американського геофізичного союзу, що опублікували результати дослідження в журналі Geophysical Research Letters.

  Згідно з даними, майже чверть населення світу проживає в Південній Азії. У зв’язку з цим авторами нової роботи підкреслюється невідкладність вирішення проблеми зміни клімату.

  «Майбутнє Південній Азії виглядає похмурим, але гіршого можна уникнути, стримуючи глобальне потепління до мінімуму, – підкреслив Моетасім Ашфак, вчений-кліматолог з Окриджської національної лабораторії і автор нового дослідження – Діяти потрібно вже сьогодні, а не в майбутньому. Це більше не вибір ».

  За даними Міжурядової групи експертів зі зміни клімату, з початку промислової революції Земля нагрілася на 1 ° C. За нинішньої кліматичної траєкторії до 2040 року воно може сягнути 1,5 ° C. Країнам Південної Азії залишається мало часу на адаптацію, пояснюють вчені. «Підвищення лише на пів градуса призведе до незворотних наслідків», – підсумовують вони.


  • не пропусти

  • магазин