Розробники Zoom пояснили, чому шифрування даних буде доступне не всім

  158

  У компанії повідомили, що наскрізне шифрування на платній основі — це спосіб відсіяти недобросовісних користувачів.

  Минулого тижня фахівець з безпеки сервісу відеоконференцій Zoom Алекс Стамос (Alex Stamos) повідомив, що компанія активно займається питаннями посилення безпеки платних акаунтів. Пізніше цю інформацію підтвердив генеральний директор сервісу Ерік Юань (Eric Yuan), який вкрай неоднозначно висловився в сторону безкоштовних користувачів. Такі заяви, як і очікувалося, викликали негативну реакцію, оскільки склалося враження, що Zoom намагається бути до вподоби владі. В остаточному підсумку представникам компанії довелося пояснювати слова свого начальника.

  Під час представлення останнього звіту про фінансові результати глава Zoom заявив наступне:

  «Безкоштовним користувачам ми, звичайно ж, не хочемо пропонувати це [наскрізне шифрування]. Тому що ми хочемо співпрацювати з ФБР і місцевими правоохоронними органами на випадок, якщо деякі користувачі будуть використовувати Zoom в поганих цілях».

  Пізніше Алекс Стамос написав, що слова глави компанії витлумачили не зовсім правильно. На своїй сторінці в Twitter він спробував докладно пояснити, чому в Zoom прийняли таке рішення. За словами Стамоса стало ясно, що компанія зіткнулася з проблемою, намагаючись поліпшити конфіденційність користувачів і одночасно зменшити кількість випадків зловживання платформою. Мабуть, він мав на увазі незаконну діяльність деяких користувачів, які напевно не будуть вдаватися до платних послуг сервісу.

  Стамос також зазначив, що переважна більшість порушень здійснюють анонімні користувачі з одноразовими адресами електронної пошти. Більш низький рівень шифрування дозволить Zoom за сприяння правоохоронних органів вживати відповідні дії щодо цих порушників. Разом з цим, Стамос ще раз підкреслив, що Zoom не провадить активний моніторинг відеоконференцій і не буде робити цього в майбутньому.

  Останнім часом компанія зіткнулася з цілим рядом проблем, значною мірою викликаних підвищеним інтересом до сервісу через пандемію коронавірусу. Тепер Zoom все частіше використовується недобросовісними людьми для незаконної діяльності. Компанія змушена знайти баланс між механізмами їх відсіювання і безпекою своїх користувачів.


  • не пропусти

  • магазин