Asus і MSI дадуть користувачам можливість розганяти процесори Intel, які не призначені для розгону

  66

  Але не факт, що результати будуть вражати.

  Місяць тому компанія ASRock представила функцію Base Frequency Boost (BFB), що дозволяє розганяти ті процесори Intel Comet Lake-S, які спочатку для розгону не призначені і не мають розблокованого множника. Пізніше стало відомо, що BFB буде підтримувати і CPU Coffee Lake.

  В цілому функція ASRock – це аналог Multi-Core Enhance, тільки остання офіційно доступна лише на процесорах з розблокованим множником і топових чипсетах, а рішення ASRock дозволяє розігнати будь-які Core останніх двох поколінь на більшості системних плат. Правда, варто обумовити, що формально робота такої функції не розганяє процесор, але це вже деталі.

  Як виявилося, і інші виробники вирішили приєднатися до цього тренду. Як мінімум в Asus і MSI вже є аналогічні функції. У першій вона називається APE (Asus Performance Enhancement), у другій – PLS (Power Limit Setting). У всіх випадках принцип роботи однаковий — маніпуляція параметром PL1, тобто лімітом потужності. А от реалізація трохи відрізняється. У ASRock параметр PL1 підвищується з 65 до 125 Вт, у Asus – до 125 Вт (до 210 Вт на системній платі ROG Strix B460-F), а у MSI – відразу до 255 Вт. У теорії це повинно приводити до різних результатів, але чи буде це підтверджено на практиці, поки неясно.

  З роботою функції Multi-Core Enhance можна ознайомитися в нашому огляді новітніх CPU Intel. Як показали тести, активація MCE забезпечує середній приріст лише в 3,4%, а енергоспоживання виростає на 4-6%. Чи зможуть реалізації ASRock, MSI та Asus забезпечити кращий результат, покажуть тести.

  Джерело: ixbt.com


  • не пропусти

  • магазин