У найближчі десятиліття клімат в Україні радикально зміниться

  287

  Світ ще не відійшов від потрясінь першої половини 2020 року, з жахом гадаючи, які сюрпризи нас чекають попереду, а вчені вже розповідають про прийдешні випробування. Клімат на планеті змінюється, і чим далі, тим серйознішими будуть наслідки глобального потепління. Про те, чим воно загрожує Україні вже в 2050 році, розповіла кандидат фізико-математичних наук Світлана Краківська.

  За словами кліматолога, в результаті глобального потепління клімат в Україні зміниться настільки, що вижити тут зможуть не всі. Не виключено, що за все через 30 років люди будуть змушені мігрувати в інші регіони.

  Уже зараз зони посушливості активно розширюються, особливо на півдні країни, де з’являється все більше напівпустель. А ще до 1990 року їх там взагалі не було.

  Що ж буде з Україною і чи можна якось вплинути на ситуацію? Світлана Краківська каже, що бачить кілька сценаріїв розвитку подій.

  Так, при збалансованому сценарії Україна продовжить використовувати 50% копалин, а решту 50% енергії буде добувати з відновлювальних джерел. В цьому випадку північно-західний регіон буде перезволожений, збільшаться зливові опади в Карпатах, вони будуть викликати повені, особливо там, де вирубані ліси.

  На півдні при цьому опади можуть і зовсім зникнути, особливо влітку. Зими в північних і північно-східних регіонах стануть значно теплішими, однак періоди дуже сильних морозів теж не виключені.

  Однак є сценарії жорсткіший. Один з них передбачає велику посуху кілька років поспіль, в результаті чого соснові ліси практично зникнуть з території України і залишаться тільки в Карпатах.

  Ще один сценарій закінчиться тим, що річна температура збільшиться на 6-8 градусів, а в деякі місяці на 10-15 градусів. І тоді Україна як територія, ймовірно, збережеться, оскільки вона знаходиться в хороших кліматичних умовах, але ось чи виживуть на цій території українці – велике питання, каже кліматолог.


  • не пропусти

  • магазин