Учені запідозрили у гибелі неандертальців звичайну дитячу хворобу

  1464

  Неандертальці вимерли, коли Homo sapiens почали селитися в Євразії, пише ТСН.

  Учені, можливо, розкрили таємницю того, чому з лиця Землі зникли неандертальці. І причина не у масштабних катастрофічних подіях, а в звичній для нас хворобі.

  Так, у новому дослідженні, опублікованому в журналі The Anatomical Record, припускається, що неандертальців вбила вушна інфекція. Про це пише Independent.

  Сьогодні таке просто лікується завдяки сучасним лікам, як антибіотики, але неандертальці, схоже, страждали на безліч ускладнень від вушних інфекцій, включно з респіраторними інфекціями, втратою слуху і пневмонію.

  Дослідження показало, що вуха неандертальців були подібними до вух дітей сучасних людей, і не змінювалися з віком.

  Це може здатися надуманим, але коли ми вперше реконструювали євстахієві труби неандертальців, ми виявили, що вони дивовижно немовлячі“, – сказав один з авторів, професор Семюель Маркес з Health Downstate Health, Університет наук в Нью-Йорку.

  Інфекції середнього вуха повсюдно поширені серед немовлят, бо кут їхньої євстахієвої труби затримує бактерії, які викликають ці інфекції – такий само кут, ми виявили у неандертальців“.

  Форма вуха сучасної дитини починає змінюватися приблизно до п’яти років і інфекційні хвороби стають для них не такими страшними. Але з неандертальцями такого не сталося.

  Це не просто загроза смерті від інфекції“, – сказав доктор Маркес. “Якщо ви постійно хворієте, ви не будете в хорошій формі і не зможете конкурувати зі своїми двоюрідними братами Homo Sapiens за їжу та інші ресурси“.

  Він додав: “Не дивно, що в світі виживання найсильніших перемогла сучасна людина, а не неандерталець”.

  Людина неандертальська – вимерлий вид людини, що мешкав у Європі й західній Азію. Вони з’явилися близько 450 тисяч років тому, а потім вимерли, коли Homo sapiens почали селитися в Євразії 60 тисяч років тому.

  Їх не вважають еволюційними попередниками сучасних людей, хоча вони й певний час вони й жили поруч з людиною розумною. Ці два види спарювалися, і тому частина людства зберегла невеликий відсоток ДНК неандертальців.


  • не пропусти

  • магазин