Автори першого у світі фото чорної діри отримали за нього шалену премію

  552

  Команда вчених Event Horizon Telescope Collaboration (EHT), яка зробила першу у світі фотографію чорної діри в квітні цього року, отримала три мільйони доларів після перемоги в номінації “Прорив 2020 року в області фундаментальної фізики”.

  Фонд оголосив про присудження нагороди у четвер, 5 вересня. Два інших переможці премії – зробили відкриття клітинних сигнальних механізмів, які створюють відчуття болю, і відкриття нової ендокринної системи, через яку жирова тканина зв’язується з мозком, щоб регулювати споживання їжі.

  Премії “Прорив” вже вісім років. Її отримують вчені в трьох основних напрямках – в галузі фундаментальної фізики, науках про життя і математики. Кожен переможець отримує по 3 мільйони доларів, будь то один дослідник або команда з сотень людей. Наприклад, команда EHT складається з 347 осіб, які працюють у 20 різних країнах.

  Гроші будуть розділені між ними порівну. Це понад 8,6 тисячі доларів на кожного учасника. Вчені працювали понад 10 років, щоб показати зображення чорної діри, об’єднавши в собі міць восьми різних радіотелескопів по всьому світу. Потім команда використовувала алгоритми візуалізації, щоб заповнити прогалини і з’єднати фотографію.


  • не пропусти

  • магазин