10 найкрасивіших та унікальних водоспадів США (фото)

2705

Сполучені Штати Америки займають площу в дев’ять з половиною мільйонів квадратних кілометрів, що включає в себе майже всі кліматичні зони, починаючи від арктичної Аляски і закінчуючи тропічною Флоридою. Природа центральних штатів характеризується наявністю величних гір і мальовничих водоспадів, кожен з яких представляє собою маленьку перлину на тілі планети.

1. Водоспад Гранд-Фолс (Grand Falls, Arizona).

Арізонський водоспад Гранд-Фолс розташовується на території індіанської резервації Навахо, далеко від автомобільних трас і доріг. Він був утворений близько двадцяти тисяч років тому застиглим потоком лави і рікою Літл-Колорадо, що потрапила в нього. Висота Гранд-Фолс на 56 метрів перевищує висоту Ніагарського водоспаду, а його води відрізняються унікальним шоколадним відтінком. Для відвідування Гранд-Фолс потрібний спеціальний дозвіл.

grand-fols

2. Водоспад Аламере (Alamere Falls).

Водоспад Аламере знаходиться в штаті Каліфорнія, неподалік від Сан-Франциско. Він відноситься до числа унікальних водних утворень, що впадають прямо в океан. Найбільш красивий Аламере взимку (з грудня по травень), коли йдуть в Каліфорнії дощі перетворюють дві слабо поточні цівки в повноводний потік води, що спадає з смарагдової скелі, заввишки більше дванадцяти метрів.

alamere

3. Водоспад Камберленд (Cumberland Falls).

Водоспад Камберленд розташовується на території Державного парку Камберленд Фолс, у південно-східній частині Кентуккі. Він утворюється злиттям декількох, дрібніших водоспадів. Цей факт пояснює, чому висота Камберленда (двадцять метрів) менше його ширини (тридцять сім метрів). Унікальною особливістю водоспаду є місячна веселка, що встає над ним. Рідкісне явище природи можна спостерігати ясною ніччю при повному місяці.

kamberlend

4. Водоспад Хавасу (Havasu Falls).

Водоспад Хавасу вважається одним із наймальовничіших водоспадів у світі. Небесно блакитна вода, падає з висоти у тридцять сім метрів по коричнево-зеленому схилу Гранд-Каньйону, виливається в синьо-зелене озеро, оточене золотистими піщаними пляжами і смарагдовою рослинністю. Він з’явився на світ після сильної повені 1910р. Водоспад Хавасу містить в собі велику кількість кальцію і магнію, а температура його води протягом року становить +21°C.

havasu

5. Водоспад Палус (Palouse Falls).

Водоспад Палус знаходиться на території однойменного каньйону, на південному сході штату Вашингтон. Він був утворений під час льодовикового періоду водами озера Мізула. Висота водоспаду складає п’ятдесят сім метрів, максимальна швидкість падіння – сто шістдесят кілометрів на годину. Води Палус спадають в кругле озеро, оточене стрімкими скелями. Взимку водоспад замерзає, але не втрачає своєї живописної чарівності.

palus

6. Водоспад Малтнома (Multnomah Falls).

Водоспад Малтнома – один з найвищих у світі. Він розташовується в каньйоні річки Колумбія (штат Орегон) і складається з двох ярусів, довжиною в сто вісімдесят дев’ять (верхній) і двадцять один метр (нижній). На стику каскадів знаходиться міст Бенсон, споруджений італійськими каменярами в 1914 році. Американські індіанці вважають, що водоспад Малтнома з’явився на світ за бажанням юної принцеси, що шукала собі відокремлене місце для купання.

maltnoma

7. Водоспад Брайдлвейл (Bridalveil Fall).

Водоспад Брайдлвейл («Фата нареченої») знаходиться на території Національного парку Йосеміті, в штаті Каліфорнія. Його висота сягає ста вісімдесяти восьми метрів, в його основі лежить гірський струмок з однойменною назвою. Найбільш красивий Брайдлвейл навесні, коли тануть сніги надають йому максимальну повноводість. Влітку водоспад нерідко пересихає і не дістається до землі. У вітряну погоду водний потік може відхилятися вбік.

brajdlvejl

8. Нижній Єллоустонський водоспад (Lower Yellowstone Falls).

Нижній Єллоустонський водоспад є найграндіознішою серед сорока водоспадів однойменного Національного парку (штат Вайомінг). Бурхливий потік води падає з висоти в дев’яносто чотири метри. Ширина водоспаду в місці падіння з обриву доходить до двадцяти двох метрів. Поруч з Нижнім Єллоустоуном розташовується гірська стежка, переривається час від часу оглядовими майданчиками. Найбільший водоспад Скелястих гір найбільш красивий і повноводий у весняний час року.

nizhnij-jelloustonskij-vodopad

9. Водоспад Йосеміті.

Один з найвищих водоспадів світу (двадцяте місце в рейтингу при висоті в 739 метрів) розташовується на території Національного парку Йосеміті. Він був утворений в результаті виборчого вивітрювання гірських порід і склався з трьох самостійних сегментів, висотою в 435, 206 і 98 метрів. Пік життя водоспаду Йосеміті припадає на весну і початок літа. В кінці літа і початку осені потік води зменшується до мінімуму.

yosemiti

10. Ніагарський водоспад.

Найпотужніший водоспад Північної Америки знаходиться в штаті Нью-Йорк. Він складається з трьох водоспадів – «Підкови» («Канадського водоспаду»), Американського водоспаду і «Фати». Висота падіння води у Ніагарі (перекладається як «Грім води») – п’ятдесят метрів. В околицях водоспаду розташовуються різноманітні культурні парки та музеї. Помилуватися Ніагарою можна як з оглядового майданчика, так і корабельної палуби одного з екскурсійних кораблів.

niagarskiy-vodopad
• не пропусти• магазин

• новини партнерів