Статуя Свободи

1212

Статуя Свободи, повна назва якої: Свобода, що осяває світ, – одна з найзнаменитіших скульптур в США і в світі. Цей національний пам’ятник, який користується небувалою популярністю у всьому світі, часто називають «символом Нью-Йорка і США», «символом свободи і демократії», «Леді Свобода».

Зовсім недавно в історії пам’ятника почалася нова віха: після довгих восьми років був знову відкритий доступ широкої публіки до самої вершини Статуї – її короні. Доступ був закритий у 2001 році після краху Веж Близнюків.

Створена Фредеріком-Огюстом Бартольді Статуя свободи, яка в перший час служила маяком, – це подарунок США від Франції. Однак гроші для будівництво п’єдесталу були зібрані американцями, і одним з найактивніших учасників збору коштів був видавець Джозеф Пуліцер. На фотографії видно передпліччя і факел перед «виставкою століття» у Філадельфії в 1876 році. За 50 центів публіка могла піднятися на балкон розташований у факелі.

З 1984 по 1986 роки статуя була закрита для відвідувань на реконструкцію під час підготовки до святкування її сторіччя. Вартість реконструкції та оздоблювальних робіт перевищила 62 млн. доларів. На фотографії статуя відображена напередодні свого ювілею. Яхти і туристичні суду зібралися поряд з пам’ятником для того, щоб спостерігати за урочистостями.

Статуя Свободи (10)

Статуя Свободи (9)

Статуя Свободи (7)

Статуя Свободи (8)

Статуя Свободи (6)

Статуя Свободи (2)

Статуя Свободи (5)

Статуя Свободи (4)

Статуя Свободи (3)

Статуя Свободи (1)



• новини партнерів