Буддійський монастир Кей Гомпа – не те форпост, не то храм з тисячолітньою історією

720

Кей Гомпа – один з найбільших буддійських монастирів у Тибеті. Він розташований в долині спить в самому серці індійських Гімалаїв. Добратися сюди непросто, адже монастир побудований на висоті 4166 метрів над рівнем моря. Тут, починаючи з 11 століття, навчали лам, сьогодні в цьому навчальному центрі проживають близько 300 чоловік.

Вважається, що монастир був заснований Dromtön, учнем відомого педагога Atisha, в 11 столітті. Однак ці відомості можуть в рівній мірі відноситься і до монастиря Кадампа, який був також розташований у цій місцевості, але зруйнований в 14 столітті. Все ж, історики традиційно погоджуються з тим, що Кей Гомпа має тисячолітню історію, у зв’язку з цим у 2000 році за участю Далай-лами проходило святкування цієї знаменної дати.

Історія Кей Гомпа по-справжньому трагічна, але, незважаючи ні на що, будівлю вистояло, а в його стінах досі виховуються сильні духом лами. Мабуть, одним з найбільш складних періодів для монастиря став 17 століття, коли під час правління п’ятого Далай-лами на Кей Гомпа зробили набіг татарські племена. У 19 столітті також монастирю довелося витримати атаки різних армій, які воювали в цьому неспокійному регіоні, багато чого, на жаль, було розграбовано. На довершення до всіх бід, у 1975 році будівля монастиря постраждало від сильного землетрусу.

Сьогодні Кей Гомпа більше схожий на оборонний форпост, ніж на монастир. Безумовно, в його архітектурі помітно вплив китайської традиції: багатоповерховий будинок виглядає як нагромадження невеликих кімнат, всередині монастиря вузькі коридори, постійно панує напівтемрява. Свій незвичайний вид будинок одержав в силу того, що монахи постійно добудовували зруйновані частини.

У монастирі зберігаються прекрасні колекції картин і фресок, є цінні рукописи, унікальні духові інструменти. Крім того, тут можна ознайомитися з виставкою зброї, яке використовувалося в різні періоди для оборони Кей Гомпа.

Буддійський монастир Ки гомпа - не те форпост, не то храм з тисячолітньою історією (1)

Буддійський монастир Ки гомпа - не те форпост, не то храм з тисячолітньою історією (2)

Буддійський монастир Ки гомпа - не те форпост, не то храм з тисячолітньою історією (3)

Буддійський монастир Ки гомпа - не те форпост, не то храм з тисячолітньою історією (4)

Буддійський монастир Ки гомпа - не те форпост, не то храм з тисячолітньою історією (5)

Буддійський монастир Ки гомпа - не те форпост, не то храм з тисячолітньою історією (6)


• не пропусти• новини партнерів