Чим зайняти дитину на канікулах? Добірка вдалих ідей

4821

З появою в кожному домі комп’ютера з безлімітним інтернетом та смартфонів у кожного члена сім’ї — змінилось і ставлення до вільного часу. Діти рідше просять відвести їх на якесь заняття чи поїхати кудись відпочити, а натомість обирають провести час перед екраном. Батькам така тенденція лише на руку — адже за роботою нема коли влаштовувати літній розпорядок дітям.

Але якщо все ж батьки хочуть, щоби літо в дитини вийшло різноманітним та, навіть корисним, слід попіклуватися про те, чим відволікти її від смартфона. Знайти, чим можна зайнятися разом, коли ви повернетесь із роботи, та що вигадати, коли треба відлучитися до інших справ. Ми зробили добірку декількох ідей занять під час канікул: з батьками, самостійних вдома та з відвідуванням гуртків:

Чим можна зайняти дитину вдома

1. Спорт, яким можна зайнятися біля дому. Купити м’яч, ракетки для тенісу чи інший інвентар — і дитині вже буде цікавіше проводити час на вулиці. А якщо купити велосипед чи поставити у дворі надувний басейн, то смартфон впевнено відійде на другий план.

2. Навчити готувати прості страви. Коли ви готуєте щось вдома — залучайте дитину також вчитися кулінарній справі. Можна приготувати разом печиво чи прості канапки, які вона потім може зробити самостійно. Заняття цікаве й у житті знадобиться.

3. Творчі заняття, якими можна зайнятися вдома. Папір та фарби, деталі для створення колажів чи ліплення з полімерної глини, музичний інструмент — тут уже треба радитися особисто з дитиною.

4. Влаштовуйте вечірній перегляд кіно та сімейні вечері. Такі прості сімейні традиції не дозволяють віддалитися одне від одного, навіть якщо ви щодня зайняті роботою. Перегляд фільму займе 1–2 години, ще 30–40 хвилин вечеря разом за столом. Можна це поєднати, якщо любите вечеряти за переглядом фільмів. Але якщо вибирати кіно та меню на вечерю разом — діти також зацікавляться та полюблять такі традиції.

Чим можна зайняти дитину на гуртках:

Не завжди є можливість залишати дитину вдома, коли батьки на роботі. У такому разі на допомогу прийдуть гуртки, які можна знайти у вашому районі міста. Навіть вибрати одразу два різних заняття, щоби дитина більше часу провела з користю, якщо бюджет дозволяє:

5. Активні заняття: танці, плавання, бойові мистецтва тощо. Звісно, вибирати серед них треба дозволити дитині. Не варто віддавати дівчинку на танці, якщо її цікавлять бойові мистецтва, а хлопчика на бойові — коли він хоче на плавання. Заняття пройдуть із користю, тільки якщо зацікавлять дитину.

6. Творчі навички: музика, фотографія, малювання, гончарство — тут теж вибір за дитиною, та дивлячись на те, які гуртки є в потрібному районі.

7. Пласт чи подібні організації. Відпочинок на свіжому повітрі, корисні навички, пізнавальні розваги. Діти вчаться орієнтуватись у місцевості за мапами, розрізняти рослини, розпалювати багаття тощо. Вони не тільки проводять час весело та покращують фізичний розвиток, але й дають знання, які знадобляться в житті.

Як провести час разом на вихідних:

Коли є цілі вихідні, можна планувати більш тривалі розваги якомога далі від дому.

8. Відправитися на пікнік у парк. Пограти з м’ячем, влаштувати барбекю, взяти із собою настільні ігри. Такий відпочинок можна вмістити й у першу половину дня, щоби потім мати час на інші справи.

9. Винайняти будинок біля озера — на день чи два. Можна позасмагати, приготувати щось на грилі, порибалити та зустріти захід сонця. Якщо немає змоги взяти відпустку — такі вихідні компенсують дітям відпочинок на природі.

10. З наметами на природу. Також можна вкластись у 2–3 дні. Поїхати до підніжжя гір, на озеро чи просто в ліс — як зручніше. Смажити зефір на вогні та запікати картоплю у фользі, розповідати цікаві історії біля вогнища. Збирати квіти чи просто влаштувати пішу прогулянку — на природі завжди знайдеться чим зайнятись. А ночівля в наметах дітей завжди захоплює більше, ніж у будиночках чи готелях.

Також, можна урізноманітнити літній відпочинок поїздкою в гості до бабусі з дідусем. Організувати дитині самостійний відпочинок у таборі з однолітками. Але важливо між цим також проводити час разом, а не віддавати ці обов’язки на все літо комусь іншому. Якщо поєднати декілька варіантів із цього списку — можна влаштувати дитині дійсно круті літні канікули.

автор Вікторія Демидюк спеціально для vsviti.com.ua• не пропусти