10 незвичайних фільмів для тих, хто хоче провести час наодинці

18278

Бажання побути певний час наодинці може виникнути в кожного. Воно може тривати один вечір, а може — цілий місяць. У нього можуть бути різні причини: треба прийняти важливі рішення, обміркувати пройдений шлях, відпочити від людей. Пережити складний момент чи просто перезавантажитись. Якими б не були причини, це ідеальний час, щоби подивитися фільми з нашої добірки. Вони просто створені для перегляду наодинці:

Їсти молитися кохати (Eat, Pray, Love, 2010)

Красуня Джулія Робертс — ніколи не буде зайвою на екрані. Хоча фільм призначений для жіночої аудиторії, для перезавантаження та порції гарного настрою — згодиться всім. Головна героїня розлучається, почувається некомфортно у своєму житті та згадує про давні мрії. Мрії побачити світ, знайти себе та не залежати від думки інших.

Вона відправляється в різні куточки світу, щоби здійснити заплановане та поміркувати про життя. А ми подорожуємо та розмірковуємо разом із нею.

Дика (Wild, 2014)

Знову крута актриса в головній ролі — Різ Візерспун. Знову героїня пізнає себе в довгій мандрівці. Та ця мандрівка не така безтурботна, як у попередньому фільмі. Ніхто не пригощає дівчиною піцою, ніхто не медитує з нею на Балі. На шлях мандрівника її привів руйнівний спосіб життя.

Єдиний спосіб почати жити наново — це очистити свій мозок через фізичні випробування. Вона обирає найдовший піший маршрут у країні, бере на плечі надзвичайно важкий рюкзак і вирушає в дорогу. Вчиться ставити намет, готувати туристичну їжу та контактувати з різними людьми, коли це не зовсім безпечно. А, водночас — згадує своє минуле, як і більшість із нас, коли опиняємося наодинці.

Опівночі в Парижі (Midnight in Paris, 2011)

Один із найгарніших фільмів Вуді Алена, який можна переглядати щороку й не боятися, що він набридне. Присутня легкість у всьому: у музиці, в одязі головних героїв, атмосфері міста. Але, однаково, стає дуже сумно. Сумно, як і головному героєві, який народився не в тому часі. Він готується до весілля з нареченою, яка бігає спілкуватися зі снобами на виставках. А, насправді, мріє опинитися в Парижі ХХ років і поспілкуватися з дійсно цікавими людьми. Митцями, письменниками, критиками та їх музами. А, як вчинили б ви, якби випала така можливість, опинитися на одну ніч у найпрекраснішому часі, у найпрекраснішому місці?

Велика Риба (Big Fish, 2003)

Тім Бертон, як і Вуді Ален, вміє перетворити кінострічку на справжню казку. Акторський склад підібраний ідеально, аби ми насолоджувалися кожним кадром. Персонажі, декорації, одяг, музика — від кожного шматочка історії віє теплом.

Головний герой хоче дізнатися більше про життя батька, але це складно, адже той постійно вигадує небилиці. Розповідає, як мандрував із велетнем, знайомився з русалками та проходив через приголомшливі випробування, щоби зустрітися з коханою дружиною. Фільм дуже сімейний та добрий, але по-справжньому відчути його сенс можна тільки переглянувши в повній тиші.

Лобстер (Lobster, 2015)

Історія самотності, розкрита настільки глибоко, що, навіть страшно, радити подібний фільм. Але якщо він лякає своєю глибиною, то це страх хороший, корисний, потрібний.

Події розгортаються в майбутньому, де кожну самотню людину в обов’язковому порядку змушують знати пару. Якщо не вийде довести, що вони щасливі разом — цих людей перетворять на тварин і випустять на природу. Єдина, але сумнівна, перевага — кожен сам може обрати, на яку тварину його перетворять. Головний герой обирає лобстера — адже ті мають одну пару на все життя. Але далі відбуваються події, яких він точно не очікував, як і жодний із глядачів.

Ідеальні незнайомці (Perfetti sconosciuti, 2016)

А ви добре знаєте своїх друзів? Ця компанія друзів впевнена, що вони знають один про одного все. Але один вечір кардинально змінює їх думку. Усе що потрібно було: на вечір дати доступ усім до телефонів. Друзі так і зробили, виклали телефони на стіл та вирішили разом приймати всі дзвінки, читати повідомлення лише вголос. До чого це призведе? Навіть найбільший фанат кіно не може передбачити деяких ситуацій, а закінчення, так точно.

Небо над Берліном (Der Himmel über Berlin, 1987)

Фентезійна драма на тему безсмертя та земного життя. Головні герої — два янголи, що живуть у Берліні та спостерігають за людьми. Вони можуть читати наші думки, відчувати, про що ми мріємо. Але самі до життя не мають ніякого стосунку.

Один із янголів закохується в живу дівчину і вирішує обміняти безсмертя — на можливість життя з нею. А що б обрали ви: можливість спостерігати, не відчуваючи нічого, чи людське життя з усіма його перевагами й недоліками?

Клопітливий чоловік (Den brysomme mannen, 2006)

Головний герой потрапляє в місто, де панує ідилія. Йому дають усе, що треба людині для щастя: ідеальну дружину, круту роботу з хорошою зарплатою. Ввічливих колег, хорошу квартиру та відсутність проблем.

Власне, проблем чи переживань у місті немає ні в кого. Рай це чи ні? Дивний та незручний фільм, який змусить вас поміркувати над справжніми пріоритетами життя.

Амелі (Amelie, 2001)

Приємний, як молода француженка, фільм Жана-Пьєра Жене. Амелі, яку зіграла легендарна Одрі Тоту, живе дивакуватим життям. Ще в дитинстві їй помилково діагностували проблеми зі здоров’ям. Тому батьки надто опікали дівчинку й не давали зайвий раз контактувати з однолітками. Ця тенденція продовжилася й у дорослому житті. Самотня, але зацікавлена світом Амелі — вигадала власний світ. У ньому вона не надто близька з людьми, але, водночас, може змінювати їхні життя на краще. Після перегляду цього фільму на душі щоразу стає тепліше, і, хочеш не хочеш, починаєш вірити в дива.

Спілка мертвих поетів (Dead Poets Society, 1989)

О, капітан, мій капітан! Це не просто чергова історія про хорошого викладача, який вплинув на виховання учнів, а легендарний фільм. Фільм, сповнений справжніми почуттями між зовсім різними людьми. Сповнений поезії, натхнення, жаги до життя.

Якщо ви захотіли побути наодинці через нестачу сил — дивіться цей фільм. Адже коли бачиш, як одна людина може змінити життя інших, то перестаєш почуватися беззахисним. Хочеться також йти підкорювати цей світ.

автор Вікторія Демидюк спеціально для vsviti.com.ua• не пропусти