10 психологічних фільмів, які тримають в напрузі до останньої хвилини

101369

Ми склали для вас список психологічних фільмів, які не просто допоможуть заповнити вечір, а змусять загубитися в складних поривах людської душі. Ці картини дають поживу для роздумів і привід для аналізу власних вчинків і мотивів.

Вона (Elle)

© Canal + [fr]
Мішель – заможна розлучена жінка, у неї є кар’єра, дорослий син, колишній чоловік і ненастирливий коханець. Одного разу в її розміреному житті трапляється щось шокуюче: в будинок вривається невідомий і жорстоко її ґвалтує. Однак після його відходу Мішель не поспішає з дзвінком в поліцію. Страшна подія пробуджує важкі дитячі травми, і жінка бачить насильника в кожному зустрічному. «Вона» – це ретельне дослідження особистості героїні, її травм, мотивів і пороків.

Самотній чоловік (A Single Man)

© Artina Films

Джордж відводить собі один день, щоб вирішити, чи має його подальше існування сенс після смерті коханця Джима, разом з яким він прожив 16 років. Джордж відчайдушно чіпляється за красу цього світу і намагається знайти розраду у давньої подруги Шарлотти. Неймовірно красивий і глибокий фільм для людей, які вже знають, що таке втрати і біль, але, не дивлячись на це, розуміють і відчувають всім серцем: життя прекрасне.

Під покровом ночі (Nocturnal Animals)

© Universal Pictures

Здається, що у Сьюзан все є: власна галерея і чудовий чоловік. Але звичний світ руйнується, коли колишній чоловік надсилає свій новий роман і просить Сьюзан його прочитати. З кожною сторінкою вона все більше занурюється в минуле, яке здавалося їй давно прихованим «під покровом ночі». Ця історія шокує і одночасно змушує задуматися про доленосний вибір і про помилки минулого, за які часом доводиться платити занадто дорогу ціну.

Руйнування (The Demolition)

© Black Label Media

У Девіса померла дружина, але він нічого не відчуває з цього приводу. Намагаючись розібратися в причині свого байдужості, він пише довгі листи в службу підтримки автомата з шоколадками, який не видав йому пачку «M & Ms». Ще його непереборно тягне все розбирати: підтікає холодильник, скрипучі двері в туалеті і навіть власний будинок. У цій драмі немає довгих монологів про втрату, але є сильний образ зломленої людини, яка всіма силами намагається докопатися до самої суті і переосмислити своє життя.

Неоновий демон (The Neon Demon)

© Vendian Entertainment

Джессі мріє про славу і гроші, тому, ледь закінчивши школу, вона вирушає в Лос-Анджелес, щоб підкорити світ модельного бізнесу. Дуже скоро за допомогою потрібних знайомств дівчина вибиває собі місце під сонцем. Але за стрімкий зліт доведеться розплачуватися, адже навколо стільки заздрісних конкуренток, готових на все заради успіху. Ця стильна картина про поламану психіку, про роздуте его, про жорстокість і про те, що людина людині не завжди товариш.

Запрошення (The Invitation)

© Gamechanger Films

Уіл приходить на вечірку до своєї колишньої дружини і дуже скоро починає розуміти, що у інших гостей є спільна таємниця – страхітливий план, частиною якого він є. Фільм з постійно нагнітається атмосферою переглядається на одному диханні, а його фінал просто шокує. Незвичайний і моторошний психологічний трилер, який вартий витраченого часу.

Примарна краса (Collateral Beauty)

© Village Roadshow Pictures

Головний герой фільму працює в рекламному агентстві Нью-Йорка. Нещодавно в його житті сталася справжня трагедія, яка увігнала його у важку депресію. Колеги намагаються допомогти і придумують незвичайний план, як повернути його до життя, але все спрацьовує зовсім не так, як вони задумували. Красива сентиментальна драма, що залишає після перегляду почуття світлого смутку. Її варто подивитися хоча б заради блискучого акторського складу.

Це всього лише кінець світу (Juste la fin du monde)

© MK2 Productions

Луї повертається до рідного дому після 12-річної відсутності. Йому потрібно повідомити родині про хворобу, що висмоктує з нього життя. Про стільки хочеться розпитати, стільки розповісти, але слова зрадницьки застряють в горлі. Всі змінилися, але чи в кращий бік? Нерозуміння, ностальгія, розчарування, самотність, біль і образа – все змішалося в цій гіркій психологічній драмі.

Відплата (The Railway Man)

© Lionsgate

Під час Другої світової війни британський офіцер Ерік Ломакс був схоплений японськими військами і пройшов всі жахи військових таборів. Через багато років він дізнається, що один з його мучителів живе безтурботно і щасливо десь в Таїланді. Ерік вирішує відправитися до людини, який до цих пір сниться йому в кошмарах. Сильний фільм про тяжкості морально-етичного вибору, про помсту, справедливості і про те, як складно відпустити своє минуле, особливо травмує і моторошне.

Щоденник дівчинки-підлітка (The Diary of a Teenage Girl)

© Cold Iron Pictures

Шокуюча історія дівчинки-підлітка, яка завела інтрижку з бойфрендом своєї мами. Фільм рясніє розмовами, відвертими і непривабливими сценами. «Щоденник» – своєрідна ода вільнодумства, що підштовхує до серйозних роздумів.