Що читають успішні люди: Білл Гейтс назвав свій список книг на літо

1632

Засновник компанії Microsoft Білл Гейтс склав список книг, які варто прочитати цього літа, пише Радіо МАКСИМУМ.

Літо – чудовий час для того, щоб втекти на пляж, у гори або поринути у світ чудової книги, пише в своєму блозі Білл Гейтс. Винахідник сподівається, що п’ять книг з його літнього списку допоможуть людям задуматися про те, як живуть інші, а також про те, чому в житті важливо мати мету. Усі ці книги перенесуть вас в абсолютно інший світ, надихайтеся!

П’ять книг на літо від Білла Гейтса

1. “Злочинець за правом народження”, Тревор Ной

Як давній фанат The Daily Show, Гейтс цікавився долею ведучого програми, південноафриканського коміка та актора Тревора Ноя. У своїх мемуарах “Злочинець за правом народження” Тревор Ной розповідає, як народжений від чорної південноафриканської матері і білого швейцарського батька в апартеїді ПАР, він не міг зарахувати себе до жодної спільноти. Народившись у країні, де заборонені змішані расові стосунки, Ной швидко зрозумів, що для спілкування з людьми значно важливіша мова, а не колір шкіри.

2. “Лагодити живих”, Мейліс де Керангаль

“Незважаючи на те, що ви знайдете цю книгу в розділі художньої літератури в місцевому книжковому магазині, те, що Керангаль описала в цьому дослідженні смутку, ближче до поезії, ніж до чого-небудь іншого. Автор розповідає історію пересадки серця: молодий чоловік гине внаслідок нещасного випадку, і його батьки вирішують пожертвувати серце сина. Однак сюжет тут вторинний. Мене вразила сила слів і символів, які використовує письменниця. У книзі використана така красива мова, яка дозволяє вам глибоко відчути персонажів, які можуть з’являтися в історії всього на кілька хвилин. Я радий, що Мелінда порекомендувала цю книгу мені, і нещодавно я дав її другу, який, як і я, віддає перевагу в основному науковій літературі”, – пише Білл Гейтс.

3. “Сільська елегія”, Джей Ді Венс

Що читають успішні люди: Білл Гейтс назвав свій список книг на літо - фото 169441

“У цій приголомшливій книзі описаний світ бідної Аппалачії. Юний Венс був вихований люблячими бабусями і дідусями, оскільки батько залишив його, а мати виявляла до виховання сина мало інтересу. Попри все, герой пережив своє хаотичне, злиденне дитинство тільки задля того, щоб вступити до Єльської юридичної школи. І хоча книга сконцентрована на складних культурних і сімейних проблемах, що стоять за бідністю, справжня магія полягає в історії та хоробрості Венса”, – ділиться враженнями про книгу Гейтс.

4. “Коротка історія завтрашнього дня”, Юваль Арарі

“У списку книжок для минулого літа я рекомендував публікацію Арарі “Людина розумна. Коротка історія завтрашнього дня” – провокаційне продовження книги, настільки ж складне і таке, що змушує задуматися. Автор стверджує, що звичні принципи організації суспільства зазнають величезного зсуву в 21 столітті. Арарі розмірковує на тему того, яким стане світ, коли людство досягне своїх головних цілей: гідного життя, позбавлення від хвороб, голоду та війни. Я не погоджуся з усіма припущеннями автора, але Арарі написав дуже розумний погляд на наше майбутнє”.

5. “Повноцінне життя: роздуми у 90 років”, Джиммі Картер

Що читають успішні люди: Білл Гейтс назвав свій список книг на літо - фото 169442

“Незважаючи на те, що колишній президент Америки написав більше двадцяти книг, він зумів відшукати ще багато кумедних історій про своє життя. Ця книга допоможе зрозуміти, як дитинство в сільській Джорджії в будинку без води та електрики привело Картера на пост президента. Те, що більша частина історій з книги сталися в минулі десятиліття, не робить книгу старомодною і вже не актуальною”.• не пропусти