Вчені показали, який вигляд мали єгипетські піраміди, коли їх будували

24831
Цифрова реконструкція піраміди Гізи

Єгипетські піраміди Гізи – це пряме свідчення неймовірних інженерних можливостей людства. Ці віковічні споруди, які створювались, як гробниці для древньоєгипетських правителів, стоять вже тисячі років. Щоправда, варто зазначити, що з плином часу вигляд пірамід змінювався, у тому числі через грабунки. Через це дуже цікаве питання полягає у тому, як піраміди виглядали безпосередньо після будівництва. Про це розповідають у Live Science.

Так, початково, після завершення будівництва, піраміди древнього Єгипту у Гізі та інших місцях не було піщано-коричневого кольору, як зараз. Натомість, вони були покриті тонким шаром білого вапняку. Завдяки вапняковій відполірованій оболонці піраміди сяяли під яскравим сонячним світлом.

Стверджується, що протягом будівництва Великої піраміди у Гізі будівельниками було використано біля 5.5 мільйона тонн вапняку. Ця піраміда була збудована під час правління Хеопса (період приблизно від 2551 до 2528 років до н.е.), на його честь. Є певна інформація про те, що каміння, що використовувалось для облицювання піраміди, видалялось протягом правління Тутанхамона (період приблизно з 1336 до 1327 років до н.е.), і цей процес продовжувався до 12 століття вже нашої ери. Окрім цього, вважається, що покриття могло постраждати і від землетрусу 1303 року нашої ери.

Піраміди Гізи сьогодні

Тим не менше, єгипетські піраміди Гізи навіть зараз мають частину вапнякового покриття, що було створене під час будівництва пірамід. Щоправда, воно виглядає більш вивітреним, ніж це було тисячі років тому. Покриття досі прикрашає вершину піраміди Хефрена у Гізі. У цієї піраміди навколо вершини є залишки покриття, завдяки чому створюється враження, що одна вершина розташована на поверхні іншої. При побудові, нижня частина цієї піраміди мала покриття з червоного граніту. На вершинах пірамід Гізи зараз нічого немає, але при початковому будівництві вони покривалися сумішшю золота та заліза.

Більшість вершин пірамід були втрачені з плином часу, але декілька уціліли і зараз зберігається в музеях. Ці зразки демонструють, що при будівництві пірамід на них висікались зображення зі зображеннями релігійної тематики. Так, зараз у Британському музеї є вапнякова вершина піраміди, на якій зображуються померлі люди, що поклоняються древньоєгипетському богу Осірісу та піддаються муміфікації бога Анубіса.

Враховуючи той факт, що піраміди в минулому виглядали дуже пишно, зараз відсутність певних деталей може виглядати, як відкрита рана. Яскравим прикладом є піраміда Менкаура. Якщо дивитися на неї з півночі, можна спостерігати щось схоже на велику западину. Цього візуального дефекту могло не бути у стародавні часи, коли піраміда була збудована, але зараз це дає можливість археологам досліджувати піраміду зсередини.• не пропусти