15 дивовижних замків, як доказ вічного кохання

730

Кохання – це сила, яка змушує літати і здійснювати подвиги. Воно є музою для поетів, художників, композиторів і письменників. Інші ж заради кохання готові побудувати неймовірної краси замки. У світі існують декілька прикладів казково красивої і романтичної архітектури, але, на жаль, багато споруд пов’язані з трагічним коханням. І навіть ті, хто не вірить в нього, все одно оцінять представлені у нашому огляді замки, зведені в ім’я кохання і на честь коханих.

Замок Больдта

Замок Больдта знаходиться на одному з островів на річці Святого Лоренса, Нью-Йорк. Джордж Больдт побудував його на ділянці площею 2 гектара на честь його дружини, Луїзи. Він планував подарувати його їй на День Святого Валентина в 1905 році. Але цьому не судилося здійснитися. Недалеко від родової ферми 300 осіб, включаючи мулярів, столярів і художників, побудували 6-поверховий замок зі 120 кімнатами, з тунелями, італійськими садами, розвідним мостом і дитячою ігровою вежею. Жодну деталь не оминули при будівництві. Передбачалося, що разом із замком буде побудовано всього 11 будинків, і це могло стати найграндіознішим спорудженням у цьому регіоні. Але за рік до завершення проекту Луїза померла. Серце Джорджа було розбите, і він ніколи більше не приїздив сюди, а будівництво замку припинили.

За 73 роки замок та інші споруди піддалися атакам природи та вандалізму. У 1977 році місцева влада придбала його за символічну вартість, 1 долар, і відреставрувала. Серед всіх будівель комплексу можна окремо виділити будиночок для яхт, ігрову вежу для дітей і 120-кімнатний замок за мотивами рейнських замків. Досі сюди приїздять закохані, які збираються одружитися.

Ластівчине гніздо

Цей замок у готичному стилі теж був побудований в ім’я кохання, але у 1912 році в Криму, і називається він «Ластівчине гніздо». Він є символом Криму та найромантичнішим замком в Ялті. Правда, він пов’язаний ще і з іншими випробуваннями. Наприклад, під час землетрусу в 1927 році від 40-метрової скелі Аврора відколовся фрагмент, в результаті замок був закритий для відвідувань на цілі 40 років. Згодом і скеля, і замок були укріплені і реставровані. Сьогодні туристи відвідують тут ресторан і насолоджуються прекрасним видом на узбережжя і Чорне море.

Замок Каса Лома

Замок Каса Лома в Торонто, Канада, побудований у готичному стилі в 1911 – 1914 роках генерал-майором сером Генрі Мілль Пеллатом для своєї дружини Мері. Під час будівництва він вирішив дати замку іспанську назву, Каса Лома, що в перекладі означає «Будинок на пагорбі». Генерал не шкодував грошей, і замок був досить сучасним на той час. Всього на будівництво було витрачено 5 мільйонів доларів (сьогодні це 65 мільйонів доларів). Пара прожила в ньому 10 років, в період Депресії, після Першої світової війни, всі предмети мистецтва із замку були продані з аукціону за 1,5 мільйона доларів, а меблі – за 250 000 доларів.

У будівництві замку брали участь 300 осіб. У замку 98 кімнат і три поверхи, це найбільше приватне володіння в Канаді. Будівля могла похвалитися ліфтом, великою плитою, де можна було приготувати цілого бика, двома таємними проходами, що вели з кабінету сера Генрі на першому поверсі, і трьома доріжками для боулінгу. Після того, як генерал і його дружина виїхали з замку, він ще функціонував деякий час в 1920-х роках, як розкішний готель і популярне місце для вечірок. Пізніше з’явилися розмови про знесення замку. Під час Другої світової війни, замок використовували як центр для виявлення підводних човнів. Сьогодні в замку знаходиться музей, а сам він став популярним туристичним об’єктом. Протягом 15 років інтер’єр реставрувався. Навколо замку знаходиться прекрасний сад площею 2 гектара.

Замок Капітана

Замок Капітана, або замок Рейнольдса, в Камероні, Оклахома, можливо, не найбільший і найвеличніший, але значущий, адже пов’язаний з історією кохання. Капітан Дж. Е. Рейнольдс був учасником Громадянської війни. Його вважали «чоловічим шовіністом», адже він не дуже поважав жінок і їхню працю. Кілька разів під час війни капітан був поранений, одиного разу дуже серйозно, але його виходили дочки одного з офіцерів-конфедератів. Після лікування капітан кардинально змінив свою думку про жінок. Пізніше капітан одружився на Фелісіті, спадкоємиці відомого індіанського вождя племені чокто, і оселився в маленькому містечку Оклахома. У 1890 році він почав будівництво замку в ім’я кохання до своєї дружини.

Тадж Махал

Тадж Махал в Агрі, Індія, теж був побудований в ім’я кохання, але кохання трагічного, втраченого. Цей мавзолей був споруджений, як пам’ятник справжньому коханню після смерті коханої дружини. Його побудував правитель імперії Великих Моголів Шах-Джахан після смерті його коханої дружини Мумтаз-Махал. Ця споруда є прикладом того, на що здатна людина заради справжнього кохання. Купол мавзолею і чотири мінарети побудовані з білого мармуру, інші будівлі комплексу з червоного каменю. Інтер’єр і екстер’єр об’єднують в собі традиції індійської, мусульманської та перської архітектури.

Замок Келлі

Замок Келлі – це один з найстаріших замків Малайзії, і він був побудований в ім’я кохання Вільяма Келлі Сміта. Плантатор заробив статок і повернувся додому, щоб одружитися з Агнес. У 1903 році сім’я повернулася до Малайзії. Агнес була нещасна в замку, бо сильно сумувала за будинком у Британії. Коли в 1915 році у неї народився син, Келлі вирішив розширити замок. Під час будівництва Келлі хотів об’єднати три архітектурні стилі: греко-римський, мавританський та індійський.

Він проігнорував прокляття, про яке йому говорили, і повернувся до Англії, щоб придбати підйомний кран для зведення даху вежі. Під час поїздки він помер від запалення легенів. Будівництво замку призупинили, а робочі розійшлися. Це місце сьогодні вважається паранормальним, багато дослідників і мисливці за привидами відвідують руїни замку.

Замок Торнвуд

Замок Торнвуд теж побудований в ім’я кохання. Тільки у цьому випадку чоловік будував його не для молодої дружини або коханки, а для дружини, з якою прожив уже 20 років. Цеглу для будівництва взяли із зруйнованого будинку, датованого 15 століттям. Торнвуд – це замок садів, де сьогодні проводять чарівні весільні церемонії. Один з них, навколо замку, Анна назвала «Секретним садом». У ньому знаходиться велика шахівниця. У цьому замку дочка Анни і Честера вийшла заміж, народила дітей і продовжувала жити після смерті батьків. Його історія, на щастя, не пов’язана з трагедією.

Озерний палац

Озерний палац в Удайпурі був побудований, як жест бунтарства, але пізніше перетворився на один з найромантичніших готелів на планеті. Місячне світло, легкий бриз, послуги куртизанок – все це було в житті принца, господаря палацу. За легендою він любив влаштовувати пікніки при світлі місяця з дівчатами в палаці батька. Молодий принц поводив так свій час, допоки про це не стало відомо його батькові, і в результаті принцу Махарай Джагатая Сінгху II було заборонено повторювати щось подібне.

Принц згодом побудував свій замок на іншому острові озера Пічола. Це місце побудоване і створене для любові, але пристрасної. У дворі палацу знаходиться казкової краси ставок з ліліями. Будівництво тривало з 1743 по 1746 рік. Палац був названий на честь господаря, Джаг Нівас, і сьогодні він є одним з чотирьох найкрасивіших палаців на озері.

Замок Торрек’яра

Великий Замок Торрек’яра був побудований на півночі Італії в період 1448-1460 років графом Марія II Россі в ім’я кохання до Бьянки Пеллегріні. У ньому все було просякнуте любов’ю, навіть чотири вежі, побудовані в композиції, що нагадує квітку лілії, говорили про любов до Бьянки. Золота кімната вважається найеротичнішим місцем в Італії, адже весь інтер’єр прикрашений картинами оголених жінок, що шукають любові. У кімнаті знаходяться з’єднані серця, прикрашені стрічкою, з ініціалами і написом “Nunc et Semper”, що означає «зараз і назавжди».

Замок Лейтон

У штаті Юта знаходиться ще одна споруда, побудована в ім’я кохання, замок «Лейтон». Це не його офіційна назва, просто він знаходиться недалеко від містечка Лейтон. Сімейна пара жила тут ще до того, як почалося будівництво замку. Мати дружини часто вмовляла дочку кинути чоловіка – нездару і вийти заміж за багатого. Через деякий час так і сталося. Втім, новий чоловік теж став недостатньо заробляти. Жінка переїхала до Юти і побудувала для себе симпатичний будиночок в долині. Незабаром її перший чоловік заробив статок і став успішним. За іронією долі він побажав повернути першу дружину. Чоловік переїхав до Юти і побудував замок, майже у жінки на подвір’ї. Щодня, миючи посуд, вона дивилася на замок з вікна. Мораль така, іноді не варто слухати маму!

Замок Добройд

Історія замку Добройд у Тодмордені, Англія, почалася як казка. У процвітаючому місті бавовняний промисловець Джон Філден закохався у місцеву вдову Рут Стенфилд. Вона пообіцяла вийти за нього заміж, якщо він побудує для неї замок. Знову замок і трагічна історія кохання. Джон вирішив відправити свою малоосвічену, на його думку, дружину до спеціальної школи у Швейцарії, щоб вона гідно виглядала в світському суспільстві. Цей факт і вбив любов. Будівництво, обіцяне як освідчення в коханні, перетворилося на бардак, а шлюб незабаром розпався. У замку налічували 66 розкішних кімнат, чотири башточки, головну вежу і стайню для 17 коней. На стіні замку можна побачити три літери JFR, витесані з мармуру, як свідчення того, що Філден побудував замок для Рут.

Замок Пост

Замок Пост на дорозі між Лексінгтоном і Франкфортом у Кентуккі. Він був побудований у 1969 році за гроші від продажу вугілля і займає 20 гектарів землі. З ним пов’язана трагічна історія. Рекс Мартін, господар замку, і його наречена проводили медовий місяць в Європі, де жінка побачила замок і закохалася в нього. Копію чоловік вирішив побудувати для дружини на батьківщині після повернення. Але незабаром пара розлучилася. У замку, обгородженому високим муром, знаходяться 6 спалень, велика бібліотека і басейн. Якщо уявити тут кіз, курей і селян, то він буде нагадувати середньовіччя.
У 2004 році адвокат з Майямі заплатив 2 мільйони доларів за нього, але замок був знищений пожежею, як з’ясувалося пізніше, в результаті вчиненого підпалу. У 2008 році він був реконструйований. Сьогодні замок відвідують туристи, вони можуть тут зупинитися і відпочити, а закохані пари можуть провести тут весілля.

Замок Крейгдаррок

Замок Крейгдаррок у Вікторії, Британська Колумбія, пов’язаний з цікавою історією. Шотландський іммігрант Роберт Дансмюр заробив багато грошей і в 1887 році найняв архітекторів Уоррена Вільямса та Артура Сміта з Портленда, щоб вони спроектували замок для його дружини Джоан. Вільямс помер через чотири місяці, а Сміт закінчив проект і провів керівництво будівництвом. Роберт помер у 1889 році за рік до завершення будівництва. Вартість замку становила 500 000 доларів. Весь інтер’єр замку вмістився у 5 залізничних вагонів і був оцінений у 32 000 доларів.

Площа замку склала 1860 м2. Щоб дістатися до верхнього поверху і насолодитися прекрасним видом на гавань Вікторії на заході, протокою Фука на півдні, горою Олімп і островом Святого Івана на сході і самим містом Вікторія, треба пройти 87 сходинок. У замку 39 кімнат на 4,5 поверхах, 17 камінів. Екстер’єр замку виконаний з мармуру, граніту, пісковику. Він визнаний національним культурним пам’ятником Канади і сьогодні належить історичному музейному суспільству. Щорічно його відвідують 150 000 туристів.

Замок Ларнака

Замок Ларнака знаходиться на півострові Отаго в Новій Зеландії. Будівництво почалося в 1871 році, коли австралієць Вільям Ларнака виграв на скачках і на ці гроші вирішив побудувати замок для своєї дружини Елізи Джейн Г’юз. У ньому було 43 кімнати і бальна зала. Для обслуговування було потрібно 46 слуг. У 2008 році з’явилося близько 30 свідчень того, що в замку живуть привиди, що вони штовхають, доторкаються до людей і предметів, лякають.

Замок Лідс

Замок Лідс біля Кент в Англії – фортифікаційна споруда нормандського періоду, але він більше асоціюється з любов’ю, ніж з війною. Король Річард II подарував його своїй дружині Анні Богемській. Річард був сентиментальним і романтичним, що було не типовим на той час, коли постійно була присутня загроза військових конфліктів.

Замок Лідс вважається жіночим замком. Крім королеви Елеонори і Анни Богемської, ним володіли дружина короля, Едварда II, Ізабелла Французька, і дружина Едварда III Маргарита Французька. Генріх V теж сприймав замок, як романтичне місце, подарувавши його своїй дружині Катерині де Валуа. Король Генріх VIII свого часу привіз до замку Катерину Арагонську. Каплиця на першому поверсі замку була побудована Едвардом I з метою щоденних служб для своєї коханої дружини Елеонори.
Для сучасних чоловіків все набагато простіше, нічого будувати не потрібно. Досить купити один із старовинних замків, виставлених на продаж і присвятити його своїй коханій.