Хоч смартфони вже і випускаються на споживчий ринок більше 10 років, однак протягом усього цього часу по мережі ходить багато різних міфів про те, чого з телефонами робити не можна або ж навпаки – що з ними обов’язково потрібно робити. Редакція вирішила розповісти про найголовніший міф, в який всі вірять навіть в 2018 році, хоча він неактуальний вже практично як ціле десятиліття. Більш того, це «викриття» стосується не тільки смартфонів, але і будь-якої інший сучасної портативної техніки.
Кожна людина хоча б раз чула від свого родича, друга або знайомого про те, що після покупки нового смартфона або будь-якого іншого пристрою, наприклад, планшета, його потрібно обов’язково розрядити до 0%, а потім повністю зарядити. Мільйони людей по всьому світу продовжують підтримувати цей стереотип, який вже дуже давно неактуальний. Такий міф з’явиться не випадково, а в зв’язку з тим, що раніше активно використовувалися залізно-нікелеві і нікель-металогідридні акумулятори.
Вони володіють «ефектом пам’яті». Він висловлює в тому, що якщо їх поставити на зарядку, наприклад, коли вони заряджені на 20%, то акумулятор запам’ятає тільки 80% з того заряду, який він отримає. Кілька таких циклів приведуть до того, що ємність значно знизиться. На щастя, від усіх цих проблем в сучасних літій-іонних і літій-полімерних акумуляторах вдалося повністю позбутися.
Абсолютно в усіх сучасних смартфонах встановлені літій-іонні або ж літій-полімерні акумулятори, які можна заряджати коли завгодно, так як від цього їм нічого не буде. Більш того, будь-яку електроінку з такими батареями краще взагалі ніколи не розряджати до 0%, оскільки це негативно відбивається на стані акумулятора. Саме тому всі мобільні пристрої слід заряджати в будь-який зручний час і в будь-якому зручному місці, а не чекати їх повного розряду.