“Далі хоч каміння з неба – ми в Росії”. Бажання севастопольців-2014 здійснилися

    146

    У Севастополі 27 травня відбувся мітинг проти ухвалення проекту міського генплану, яким передбачено перевести ділянки з приватними будинками, під багатоквартирну забудову, природоохоронні території та у відання Міноборони.
    Про це повідомляють «Коммерсант» та meduza.io.
    За повідомленням газети, на мітинг прийшли понад дві з половиною тисячі осіб; видання називає акцію наймасовішою з весни 2014 року. Сайт «Крим.Реалії» (проект українського «Радіо Свобода») оцінює число учасників приблизно в тисячу чоловік.
    На мітингу було прийнято резолюцію з висловленням недовіри міському Заксобраніі і місцевим суддям, які розглядають справи про вилучення земель. Як повідомляє «Нова газета», учасники мітингу закликали зупинити всі поточні судові процеси і анулювати проект генплану.
    Один з організаторів акції Ленур Усманов заявив, що «в судах сьогодні перебуває близько 10 000 позовних заяв від уряду міста з метою забрати нашу землю», а генплан «передбачає нове вилучення землі».
    «Хочеться нагадати, що в 2014 році, коли Крим був у складі Російської Федерації, голова уряду Дмитро Медведєв говорив: жоден житель півострова не повинен нічого втратити, може тільки придбати», – цитує його «Новая газета».
    Напередодні мітингу глава регіону Дмитро Овсянников опублікував відеозвернення із закликом не виходити на акцію. Овсянников назвав учасників громадських слухань «співавторами генплану» і пообіцяв, що проект не буде прийнятий без згоди жителів.
    «Ті, хто сьогодні намагаються втягнути вас в політичне шоу, працюють проти Севастополя, проти інтересів севастопольців. Їх мета – задовольнити особисті корисливі інтереси і амбіції, в тому числі політичні», – сказав він.
    Проект генплану Севастополя був розроблений на замовлення виконуючого обов’язки губернатора Дмитра Овсянникова в Інституті Генплану Москви. Як писав «Коммерсант», проект передбачає переведення ділянок з житловими будинками, дачами та гаражами в зони багатоквартирної забудови, природоохоронні зони і в ведення Міноборони.
    Місцеві жителі побоюються, що прийняття генплану дозволить вилучити у них власність. Міська влада і автори проекту стверджують, що «нікого не зноситимуть». За даними влади, в ході громадських слухань, в яких взяли участь понад п’ять тисяч осіб, було подано понад дев’ять тисяч зауважень до проекту.


    • інші новини