Безвізовий режим: як їхати, кому можна, на скільки днів та чому можуть відмовити

1826

Рада Єврoпейського сoюзу пiдтримала рішення щoдо лібералізації візового режиму з Україною. Сайт Факти ICTV вирішив нагадати, як українці зможуть скористатись безвізом.

Після затвердження Радою ЄС документ 17 травня підпише президент Європарламенту і представник головуючої в ЄС країни (Мальти), його оприлюдять в офіційному журналі ЄС.

Рішення про введення безвізового режиму набуде чинності через 20 днів з моменту публікації.

Очікується, що дія угоди про лібералізацію візового режиму поширюватиметься на всі країни ЄС, окрім Великобританії та Ірландії. Для в’їзду на територію країн ЄС необхідно буде мати біометричний закордонний паспорт.

Сайт Факти ICTV вирішив нагадати офіційну інформацію щодо безвізу.

1. Як скористатись правом безвізових поїздок?

Для того, щоб скористатись правом безвізових поїздок до Шенгенської зони, потрібно оформити закордонний біометричний паспорт (в підрозділах Державної міграційної служби, а за кордоном — в дипломатичних установах України).

Для здійснення подорожі у безвізовому режимі громадянин України має бути готовим до надання службовцям прикордонних служб європейських країн інформації, у тому числі документально підтвердженої, щодо мети поїздки, наявності місця проживання, достатніх фінансових засобів на запланований період перебування, а також підтвердження наміру повернутися в Україну (наприклад, зворотній квиток).

Громадянам України також необхідно буде придбати поліс медичного страхування та страхування цивільної відповідальності власника транспортного засобу (у разі подорожі автомобілем).

2. Умови безвізу

Безвізовий режим дозволятиме короткотермінове перебування в державах-членах ЄС (за виключенням Великобританії та Ірландії) та інших державах-учасницях Шенгенської угоди до 90 днів протягом 180 днів.

Контролювати кількість днів перебування можна за допомогою “шенгенського” калькулятора.

У разі, якщо вам необхідно перебувати в ЄС довше, вам треба буде оформити візу.

Безвізовий режим не даватиме права на проживання, працевлаштування, навчання в країнах ЄС.

Тобто, можна сказати, що безвізовий режим згодиться, переважно, для туристичних поїздок, або, наприклад, для короткострокових курсів до 90 днів.

3. Країни, до яких можна без віз

Після запровадження безвізового режиму громадяни України зможуть в’їжджати без віз до всіх держав-членів ЄС (за винятком Великобританії та Ірландії), а також до 4 держав-асоційованих учасниць Шенгенської угоди: Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії.

Отже, отримання візи не вимагатиметься під час поїздок до таких держав: Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Республіка Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція.

4. За що можуть відмовити у в’їзді

Прикордонні служби можуть відмовити у в’їзді на територію відповідної країни у разі неможливості надання громадянином України інформації про мету в’їзду, відсутності фінансових засобів, у разі перебування такої особи у списку осіб, яким раніше заборонено в’їзд.

Досвід запровадження безвізового режиму з Молдовою засвідчив, що через неналежне виконання умов безвізового режиму окремими громадянами фіксуються непоодинокі випадки відмов у в’їзді на кордоні.

У разі відсутності документів, які належним чином підтверджують мету поїздки, прикордонні служби можуть вимагати додаткові документи. Саме тому рекомендується громадянам України обов’язково подбати про документи, які дозволять підтвердити мету поїздки.

5. А якщо паспорт старого зразка?

Громадяни, які мають дійсну шенгенську візу та дійсний закордонний паспорт старого зразка, зможуть в’їжджати на територію ЄС після запровадження безвізового режиму.



• не пропусти