Ігор Северянин із захватом писав про святкування Пасхи в Петербурзі: «Гіацинтами пахло в їдальні, шинкою, паскою і мадерою, Пахло весняним Великоднем Христовим, Православною руською вірою». Це найдавніше християнське свято, встановлене на честь воскресіння Ісуса Христа, – невід’ємна частина не тільки російської, а й світової культури. Протягом Страсного тижня по всьому світу пройшли заходи в пам’ять про останні дні життя Ісуса – його повернення в Єрусалим, розп’яття і воскресіння!
В кожному іспанському місті під час Страсного тижня обов’язково проходять релігійні святкування. Мабуть, найбільш масштабне – в Малазі, де колони розкаюваних грішників, які беруть участь в процесії братства Sepulcro, проносять по центральній вулиці трон зі статуєю Ісуса Христа. А от у селі Villadiego, поблизу Бургоса, місцеві жителі влаштовують спалення опудала Іуди, що символізує очищення і початок нового життя.
Під час Страсного тижня в Кот де Картаго (Коста Ріка) вже протягом півстоліття проводиться традиційна хода під назвою “Стрічки Ісуса з Назарета”. По вулиці проносять статую Ісуса, при цьому кожен з учасників процесії тримає в руці кольорову стрічку, яка символізує ті обіцянки, які він виголосив під час Страсного тижня, звертаючись до Христа.
В Англії паломники щорічно здійсній дамбі виконало 60 осіб різного віку, які приїхали в Англію з різних куточків світу.
Не варто забувати, що обов’язковий атрибут Великодня – фарбовані яйця! У цьому році на фабриці в Танхаузене (Німеччина) щодня фарбували близько 180 000 зварених на круто яєць. Ексклюзивними шоколадними великодніми яйцями жителів Лондона дивував британський шоколатьє Пол Янг. А німець Фолькер Крафт, продовжуючи 40-річну традицію, знову прикрасив пасхальне дерево на своєму подвір’ї 10 тисячами писанок!