Бaнкіри пoяснили, чoму падaє готівкoвий курс дoлара

    1395

    Безгoтівковий курс дoлара втрaтив 5 копійoк за підсумками міжбaнківських тoргів 23 лютого, і зaкріпився в рaмках 26,90-26,92 грн ./$.

    Прo це повідoмив SKEPTERy начaльник казнaчейства VTB Bank (Україна) Станaслав Верхградський.

    Експортери завалили ринок доларом: обсяг торгів виріс зі вчорашніх $ 194,7 млн. До $ 312,86 млн. Імпортери ж виявилися неготовими до таких сум, і Нацбанк викуповував надлишок валюти.

    «У четвер торговельна сесія на міжбанку відкрилася рівнями 26,88-26,93 грн ./$. Як і раніше слабкий попит на валюту сприяв виникненню валютного профіциту. Однак продавці не поспішали знижувати курс, чекаючи Нацбанк. Але регулятор, сьогодні змінив тактику, не став чекати курсового зниження і вийшов на ринок з аукціоном по купівлі доларів. Після втручання в торги НБУ котирування закріпилися в діапазоні 26,90-26,92 грн ./$, в якому провели решту торгів », – уточнив Верхградський.

    Зрештою чиновники купили не дуже багато. При заявленому аукціоні на $ 50 млн. Нацбанку запропонували лише $ 15,7 млн., З яких він взяв $ 12,5 млн., Встановивши курс відсікання на рівні 26,93 грн ./$.

    Збільшення валютних продажів сьогодні пояснювали тими ж причинами, що і на початку цього тижня.

    «Зростання пропозиції пов’язаний з наближенням бюджетно-податковим періодом і активізацією валютообмінних операцій агровиробників перед початком посівної», – зазначив UBR.ua директор казначейства Банку Кредит Дніпро Олег Курінний.

    Банкіри запевняють, що невелике пом’якшення міжбанківських правил, яке Нацбанк вчора затвердив постановою №13, ніяк не позначилося на настроях валютного ринку і курс гривні. І не позначиться.

    «На наш погляд, ринок не відчує вплив нових заходів на курс гривні. Ці кроки насамперед спрямовані на підвищення інвестиційної привабливості України », – підкреслив Станіслав Верхградський.

    В очікуванні Казначейства

    Тому фінансисти не чекають завтра серйозних курсових стрибків. Верхградський розраховує на старт міжбанку в рамках 26,90-26,95 грн ./$, а Олег Курінний допускає валютну торгівлю в рамках 26,90-27,05 грн ./$.

    «Прогнозуємо, що до кінця місяця ситуація на безготівкових торгах так і буде залишатися досить стабільною», – запевнив Курінний.

    Розкачку міжбанку допускають після виплат Держказначейства.

    «Пожвавлення попиту на міжбанку очікуємо в останні дні лютого-початку березня, коли підприємства можуть отримати відшкодування ПДВ і у них з’явиться гривня для покупки валюти. Також покупка валюти під репатріацію дивідендів на початку наступного місяця трохи розворушить безготівкові торги », – вважає Станіслав Верхградський.

    Валюта продовжить дешевшати

    У той же час на готівковому ринку активність не вщухає. 23 лютого середні доларові ціни в касах впали ще на 8 копійок.

    «Готівковий долар продовжує своє піке і сьогодні досяг позначки 26,95-27,05 грн ./$. Пропозиція переважає над попитом », – зазначив Верхградський.

    Традиція не змінюється: українці звикли скуповувати долар на зростанні курсу, і не роблять цього при здешевленні валюти. Тенденція позбавлена ​​економічної логіки, але підтримується населенням.

    Мінімальна ціна продажу долара в банках сьогодні досягала 27,02 грн ./$ (в банку «Південний»), а максимальна – 27,30 грн ./$ (в Ощадбанку). При цьому банкіри викуповували долар у громадян в рамках 26,60-27,0 грн ./$.

    На чорному ринку ціна долара за день просів з 27,01-27,16 грн ./$ до 26,99-27,07 грн ./$.

    Чим швидше знижується курс долара, тим активніше люди його здають. Якщо населення продовжить позбуватися від валюти, банкіри обіцяють і далі знижувати її курс.



    • інші новини