Ітайпу – найбільша ГЕС у світі

4038

Ітайпу є найбільшою ГЕС у світі з вироблення електрики в рік. Це диво інженерної думки вартістю понад 15 млрд. доларів знаходиться на річці Парана на кордоні Бразилії та Парагваю.

Насправді, до цих пір не вщухають суперечки з приводу того, яка ж ГЕС дійсно є найбільшою в світі. У грудні 1997 року ГЕС Ітайпу поступилася першим місцем китайської гідро-електростанції «Три ущелини». Однак, незважаючи на велику встановлену потужність ГЕС «Три ущелини», станом на 2011 рік, Ітайпу виробляє більшу кількість електроенергії на рік з-за більш рівномірного режиму течії річки Парана в порівнянні з Янцзи.

Ознайомитись з цією махиною ближче досить просто. Для цього достатньо сісти на звичайний автобус містечка Фоз-ду-Ігуасу і проїхати 20 км до території ГЕС.

Будівництво греблі почалося в 1979 році, а за рік до цього в оточуючих скелях був пробитий 150-метровий. 5 травня 1984 запущений перший гідрогенератор.

Трохи гігантоманії: в ході будівництва було видалено майже 64 млн куб.м. землі і скельних порід, закладено 15 млн куб.м. грунту і 12.6 млн куб.м. бетону.

Для будівництва цієї ГЕС довелося примиритися двом давнім недругам – Бразилії та Парагваю, так як місце будівництва греблі знаходилося точно на кордоні двох країн! На даний момент Ітайпу покриває близько 20% потреб в електроенергії Бразилії і майже 93% – Парагваю!

Спочатку вартість споруди Ітайпу оцінювалося в 4.4 млрд дол, але через неефективну політику диктаторських режимів реально склала 15.3 млрд дол! Цікаво, у що б обійшлося подібне будівництво у нас (більше або менше)?

Ще трохи цифр. Загальна довжина гребля становить 7 235 м, ширина – 400 м, висота – 196 м. Для порівняння, довжина найбільшої в Росії Саяно-Шушенській ГЕС – 1 074 м, висота – 245 м.

До складу споруд ГЕС Ітайпу входить, також, бетонний водоскид з максимальним потоком в 62 200 куб.м / секунду!

Через кілька кілометрів вода повертається до свого звичайного неспішного перебігу річки … На лівому березі Бразилія, а на правому – вже Парагвай.

На ГЕС встановлено 20 генераторів потужністю по 700 МВт кожний. З водосховища вода надходить по цим величезним трубах і зі страшною силою зривається вниз до турбін генераторів, крутячи їх важкі лопаті.

Встановлена ​​потужність гідроелектростанції Ітайпу становить 14 000 ГВт (гігават), а середньорічна вироблення – 95 мільярдів кВт*год! (Для порівняння: у Саяно-Шушенській ГЕС показники – 6 400 ГВт і 26.7 млрд кВт*год відповідно).

Основна частина призначеної Бразилії енергії йде в Сан-Паулу і Ріо-де-Жанейро, забезпечуючи електрикою 24000000 бразильців.

Про важливість ГЕС для регіону. У листопаді 2009 року на гідроелектростанції Ітайпу сталася аварія. Через пошкодження в результаті грози ліній електропередач, що йдуть від ГЕС, припинилася подача енергії від станції, що викликало відключення ділянок енергосистеми Бразилії за «принципом доміно». Відключення електрики зачепило близько 50 мільйонів жителів Бразилії, а також майже всю територію Парагваю, що одержує електроенергію від станції Ітайпу.

Ітайпу - найбільша ГЕС у світі (20)

Ітайпу - найбільша ГЕС у світі (19)

Ітайпу - найбільша ГЕС у світі (18)

Ітайпу - найбільша ГЕС у світі (17)

Ітайпу - найбільша ГЕС у світі (16)

Ітайпу - найбільша ГЕС у світі (15)

Ітайпу - найбільша ГЕС у світі (14)

Ітайпу - найбільша ГЕС у світі (13)

Ітайпу - найбільша ГЕС у світі (12)

Ітайпу - найбільша ГЕС у світі (11)

Ітайпу - найбільша ГЕС у світі (10)

Ітайпу - найбільша ГЕС у світі (9)

Ітайпу - найбільша ГЕС у світі (8)

Ітайпу - найбільша ГЕС у світі (7)

Ітайпу - найбільша ГЕС у світі (6)

Ітайпу - найбільша ГЕС у світі (5)

Ітайпу - найбільша ГЕС у світі (4)

Ітайпу - найбільша ГЕС у світі (3)

Ітайпу - найбільша ГЕС у світі (2)

Ітайпу - найбільша ГЕС у світі (1)



• не пропусти