Народна мудрість радить триматися за старих друзів. Можливо, це справді гарна стратегія, якщо ваші стосунки досі міцні та добрі, а не просто рухаються по давно прокладених рейках. Але й у спілкуванні з новими друзями є свої переваги.
1. Нові люди бачать вас таким, яким ви є зараз
Люди з роками змінюються. Але для старих знайомих ми часто «законсервовані» у тому вигляді, в якому вони нас вперше побачили. Старий друг може й досі сприймати вас як незграбного підлітка в окулярах і з брекетами — і поводитися відповідно, хоча ви вже, наприклад, керівник відділу й виглядаєте зовсім інакше.
Здається, старий друг знає вас як ніхто, раз усі ці роки був поруч. Але це очікування не завжди виправдане. Іноді давні знайомі не помічають або не хочуть визнавати, що ви змінилися, що зараз ви — інша людина. Їм важко прийняти ваші нові погляди, бо десять років тому ви думали інакше. Це може заважати бути собою — справжнім, теперішнім собою.
Нові друзі бачать вас тільки таким, яким ви є зараз. У них немає минулих спогадів, що впливають на їхню думку. Їм байдуже, що в 15 років ви зламали ногу, послизнувшись на кірці кавуна, а в 18 — вас нудило за клубом після кавунового коктейлю. І справді, ці події не визначають вас — хіба що гіпс наштовхнув на геніальну ідею.
2. Менше зобов’язань, очікувань і тиску
Зі старими друзями ви — як комета: летите вперед, але за вами тягнеться шлейф з усього, що між вами було. Там не лише приємні моменти, а й недомовленості, незручні домовленості тощо. Поки хорошого більше — це не обтяжує. Але іноді важко помітити, коли баланс змінюється, і цей шлейф починає заважати рухатися далі.
З новими друзями такого немає. Ви будуєте стосунки з урахуванням своїх актуальних потреб, з розумінням особистих меж — зараз, а не десять років тому. Це дружба за новими правилами.
3. Ви знаходите нових друзів за спільними сучасними інтересами
Друзів ми обираємо на кожному етапі життя, але у різному віці ці вибори відрізняються. Шкільні приятелі з’являються, бо живуть поруч, університетські — через спільні професійні інтереси.
З віком ми зустрічаємо дедалі більше людей. І серед нових знайомих можуть трапитися ті, хто справді нам підходить. Особливо, якщо за ці роки наші інтереси та погляди змінилися.
4. У вас повно історій, яких нові друзі ще не знають
На фоні інших цей аргумент може здатися дріб’язковим. Але зі старими приятелями ви знаєте один одного вздовж і впоперек. Багато ваших зустрічей перетворюються на епізод із серіалу, коли сценаристам нічого не придумалося, і вони просто змонтували серію з флешбеків.
Це може бути весело й комфортно. Але може й дратувати — особливо, якщо знову згадують той випадок за клубом. А іноді взагалі здається, що й поговорити нема про що. З новими знайомими такої проблеми немає: вам завжди є про що розповісти й що послухати.
5. Нові друзі дають змогу по-новому подивитися на себе
Коли ми починаємо дружити з кимось, ми обмінюємося досвідом. Нові знайомі приносять із собою свої захоплення, погляди на життя. Це дає шанс спробувати те, чого раніше не хотілося, і замислитися над тим, про що раніше не думали.
Наприклад, усі ваші старі друзі люблять походи з наметами. Ви також ходили з ними в гори й ліси — і вам було добре. Але новий друг кличе до моря в п’ятизірковий готель. Ви ніколи такого не пробували й були впевнені, що це нудно. Але їдете — і дізнаєтеся, що вам не лише подобається, а й комфорт для вас важливіший, ніж ви думали.
Щоб зайнятися чимось новим самостійно або з давніми друзями, потрібна мотивація. А з новим другом можна піти «за компанію» — і з таким простим підходом «А чому б і ні?» спробувати багато нового. І раптом виявити, що вам подобається горловий спів, польоти в аеротрубі чи стояння на голові. Бо нові знайомства дають новий контекст і розширюють межі нашої буденної зони комфорту, в якій ми ходимо по колу день у день.