Українки штурмують «чоловічі» професії, але працюють у складніших умовах — результати опитування

    213

    Все більше українок працюють у сферах, які досі вважалися «нежіночими» — від ІТ і логістики до виробництва та ЗСУ. Але, як повідомляє Vector з посиланням на опитування ГО «Нові українські наративи», рівність тут часто лише зовні.

    Опитали 250 жінок віком 15–55 років, більшість із яких — у групі 35–44 років. З них 72% працюють повний день, 16% — частково через сімейні обставини, 9% поєднують роботу з навчанням.

    Респондентки працюють у понад 40 сферах. Найбільше — у правоохоронних органах (53 жінки), промисловості (29), транспорті (22), ІТ (17) і науці (15). Є й такі напрямки, як шиномонтаж, СТО, військова служба, де жінок досі небагато.

    При цьому 57% опитаних зіштовхувалися з дискримінацією — переважно через стереотипи з боку колег, керівництва та клієнтів. Часто це стосується технічних, виробничих і безпекових галузей.

    Серед інших проблем:

    • кар’єрні бар’єри — 27%;
    • нерівна оплата — 23%;
    • сексуальні домагання — 18%;
    • відмова в роботі через стать — 11%.

    Попри це, 88% жінок готові рекомендувати свою професію — хоч і з уточненнями: «якщо витримаєш». Найбільше позитиву — у сферах ІТ, фінансів і сервісу. У силових напрямах — більше застережень.

    Половина респонденток вимагає більше жінок на керівних посадах, третина — менторства і санкцій за дискримінацію. Також звучить запит на рівну оплату й прозорі правила кар’єрного зростання.

    Та ключова проблема — відсутність доступу до політик рівності: 42% не знають про них у себе на роботі, майже половина не знає, куди звертатись у разі дискримінації. Це сигнал про провальну комунікацію навіть у компаніях, що декларують підтримку прав жінок.



    • інші новини