Підхід до прибирання від професійного психотерапевта.
Що таке «метод п’яти речей»
Це підхід до домашніх справ, який розробила Кейсі Девіс — ліцензована психотерапевтка, TikTok‑блогерка з 1,5 мільйона підписників і авторка книжки «Ненавиджу прибирання. Дбайлива система наведення ладу для тих, у кого немає на це бажання й сил». Коли здається, що безлад у домі виходить з-під контролю, вона пропонує зосередитися лише на п’яти категоріях:
- Сміття.
- Одяг, який потрібно попрати.
- Брудний посуд.
- Речі, які мають своє місце.
- Речі, які не мають свого місця.
Девіс упевнена, що такий підхід дозволяє впоратися з будь-яким безладом. Коли ви починаєте сортувати речі за цим принципом, рухаючись по оселі й зосереджуючись лише на одній категорії, то відчуваєте полегшення — незалежно від кількості кімнат і обсягу роботи. І зрештою усвідомлюєте, що контролюєте ситуацію.
Як користуватись методом
Реалізацію методу п’яти речей у дії можна побачити в одному з TikTok-відео, де сама Кейсі Девіс пояснює основну ідею підходу. Алгоритм дій виглядає так:
- Пройдіться по всій квартирі й викиньте сміття.
- Пройдіться ще раз, але цього разу зберіть у кошик лише брудний одяг і взуття. Все інше ігноруйте.
- Далі зосередьтесь на посуді. Складіть брудні тарілки та чашки в раковину або посудомийну машину. Мити одразу все не потрібно.
- На наступному етапі роздивіться речі, що залишилися, і розкладіть ті з них, що мають певне місце, туди, де їм належить бути.
- Нарешті зберіть речі, у яких немає визначеного місця. Щойно ви звільните простір, зможете вирішити, що з ними робити.
За словами авторки методу, виконувати всі етапи одразу зовсім не обов’язково. Якщо у вас немає сил, ви можете проходити ці кроки протягом дня або навіть розділити процес на кілька днів.
Безлад у домі — це не свідчення морального занепаду. Підтримувати чистоту буває складно з різних причин: хтось переживає стрес, а комусь важко поєднувати домашні справи з вихованням дітей. Простий і ефективний метод п’яти речей допомагає зробити простір зручнішим для життя. А коли ви впораєтесь із кожною категорією і в домі стане легше дихати, повноцінне прибирання більше не здаватиметься таким важким.