Залипання в серіали, як не дивно, щастя не приносить.
Вчені з Університету Британської Колумбії (Канада) розгадали код ідеального розпорядку дня. Формула включає багато спілкування з родиною та друзями, заняття спортом і навіть роботу (але в помірній кількості).
Вони проаналізували дані Американського опитування щодо використання часу (ATUS) за 2013–2021 роки. У межах цієї ініціативи збираються дані про те, скільки часу люди присвячують понад 100 різним видам діяльності, включаючи тренування, догляд за дітьми, волонтерство та відпочинок. За допомогою ШІ команда оцінила, які з них мали найбільший позитивний ефект, і вирахувала ідеальну тривалість кожної активності.
«Деякі види діяльності хороші лише в малих дозах, як сіль у випічці печива — вона необхідна, але в невеликій кількості. Інші дії подібні до шоколадної стружки, де більше — майже завжди краще. Зрозумівши це, ми тепер знаємо більше про рецепт вдалого дня і, відповідно, рецепту гарного життя», — зазначають дослідники.
Найважливішим виявилось сімейне коло. Спілкування також має вау-ефект, але лише протягом перших двох годин — після цього воно перестає підвищувати рівень задоволеності. Одна година фізичних вправ може бути ефективнішим використанням часу.
А от друзі мають майже «необмежений позитивний ефект» — чим більше часу з ними проводиш, тим краще почуваєшся.
Одним із найцікавіших відкриттів стало те, що робота також сприяє гарному настрою: для цього вона не повинна тривати більше шести годин. Важливо, щоб дорога до офісу не займала понад 15 хвилин.
Дивно, але час, витрачений на відпочинок, може негативно впливати на якість дня. Причина проста: багато респондентів проводили вільний час за переглядом телевізора та серіалів, а екранний час не сприяє відчуттю щастя.
У підсумку формула ідеального дня виглядає так:
- 6 годин із сім’єю;
- 2 години з друзями;
- 1,5 години спілкування;
- 2 години фізичних вправ;
- 1 година на їжу;
- не більше шести годин роботи;
- не більше 15 хвилин на дорогу;
- не більше години екранного часу.
А що потрібно вам для ідеального дня? Діліться в коментарях!