Українські фото з Антарктиди перемогли на конкурсі Вікіпедії

    627

    Цього року українські полярники стали справжніми зірками Міжнародного конкурсу наукових зображень для Вікіпедії-2024. П’ять їхніх фото з Антарктиди увійшли до переліку переможців — це найбільша кількість відзнак за весь час участі України у цьому проєкті, повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

    Найвищі оцінки в категорії «Люди в науці» здобули одразу два знімки геофізика Олександра Богомаза, учасника 29-ї Української антарктичної експедиції. На фото — біолог Сергій Єрмоленко, який відбирає зразки води на одному з островів поблизу станції «Академік Вернадський».

    У «Загальній категорії» друге місце виборола Анна Соїна, яка зафіксувала рідкісне атмосферне явище — веселку в антарктичному небі. Фото стало особливим через те, що в кадрі одночасно присутні краплі рідкої води (необхідні для появи веселки) та кристалики льоду, які створюють сніг.

    Ще два фото з України відзначили в номінації «Живі організми». Одне з них — знову робота Богомаза: він зазнімкував момент дефекації пінгвіна дженту. Як пояснили дослідники з «Вернадського», гуано птахів має серйозний вплив на місцеву екосистему — іноді стимулює розвиток рослин, а іноді навпаки, гальмує.

    Інше фото належить біологу Андрію Утєвському, який на глибині близько 40 метрів зняв морську зірку Labidiaster annulatus — активного хижака, що живиться іншими безхребетними й навіть своїми родичами.

    У 2024 році в конкурсі взяли участь 72 учасники, які завантажили 470 зображень. Фото оцінювали у п’яти основних категоріях:

    • Мікроскопія
    • Живі організми
    • Люди в науці
    • Нефотографічні зображення
    • Загальна категорія

    Окремо організатори вручили нагороди в спецномінації «Наслідки війни». Але саме українські полярники стали головною сенсацією цього року.



    • інші новини