5 українських фільмів про сучасну війну, які має побачити кожен

1

Багато історій українців переписали у 2014 році, а в лютому 2022 вся країна об’єдналася для боротьби після повномасштабного вторгнення росії. Трагічні, відверті чи фантастичні події у фільмах допомагають пережити досвід війни від першої особи, зрозуміти цінності й емоції українців на фронті, в тилу, в окупації.

«Реал», 2024

Фільм показує атмосферу війни, як її бачать і переживають звичайні військові ЗСУ. В окопах вони б’ються за позицію Реал на південно-східному напрямі упродовж 19 годин, ухвалюють непрості рішення. Глядач може відчути атмосферу боїв та через що проходять військовослужбовці. Кадри зняті на тактичну камеру режисера Олега Сенцова, тож події реалістичні, а герої — невигадані.

«Конотопська відьма», 2024

Український фільм жахів бере за основу легенду про відьом із Конотопа. Під час повномасштабного вторгнення росіяни вбили нареченого головної героїні. Тепер у дівчини прокинулися старовинні потойбічні сили. Від Відьми не сховатися ворогам, які мають заплатити за свої злочини. Ось тільки чи зможе героїня вберегти себе й не перетворитися на чисте зло через жагу помсти?

«20 днів у Маріуполі», 2023

Режисер Мстислав Чернов від першої особи показує облогу Маріуполя, де опинився у перші дні повномасштабного вторгнення. Команді вдалося вивезти 30 годин зйомки та створити правдиву документалку. Фільм розбитий на 20 днів та повністю складається з кадрів Мстислава та команди Associated Press. Фото та відео показують злочини російських окупантів та справжнє обличчя війни.

«Мирний-21», 2023

Бійці прикордонного загону на Луганщині у червні 2014 році могли здати зброю і перейти на бік росіян. Однак, хоч ворог мав перевагу в силі й кількості техніки, загін українських прикордонників вступив у бій. Фільм засновано на реальних подіях, коли давати відсіч окупантам доводилося без досвіду й необхідних навичок, коли далеко не всі вірили у початок війни з росією, та зраджувати країну ніхто не збирався.

«Снайпер. Білий ворон», 2022

Микола з сім’єю живе неподалік від окупованого міста Горлівка Донецької області. Вони з коханою оселилися серед глушини в лісі, родинне життя нагадує ідилію. Тоді головним екоактивісти вважали турботу про землю, знаходили нові відновлювані джерела енергії. На початку війни у 2014 році росіяни вбивають наречену Миколи, й пацифіст стає професійним снайпером із жагою помсти.

Стрічки можуть об’єднувати народ та показувати, що між нами так багато спільного. Життєві й сильні фільми крайніх років обов’язково слід переглянути, щоб запам’ятати історію справжньою, побачити емоції та сміливі вчинки з іншого боку, з погляду військових, волонтерів, цивільних й навіть домашніх улюбленців. Підтримуйте український кінематограф, через який світу показують правдиві історії!