11 фільмів про жіночу дружбу: пригоди, зради, підтримка та беззаперечна любов

11619

Вічне питання: чи існує жіноча дружба? Хтось запевняє, що так, бо знає це на власному досвіді. Хтось переконаний, що ні, бо сам такого досвіду не мав. Втім, кожен досвід унікальний, а всі відповіді однаково правдиві. Комусь довелося пережити зради, комусь випробування, а комусь надзвичайно радісні моменти. Хтось все життя шукає підтримки, а хтось отримує її від найближчої подруги. Розмірковувати можна довго, але приємніше — за переглядом тематичних фільмів. Ми зробили добірку з 12 фільмів, де кожна історія показує, якою різною буває ця дружба:

«Тельма і Луїза» (Thelma & Louise, 1991)

Один з найвідоміших фільмів про жіночу дружбу. Дві подруги, які застрягли в не своєму житті та не своїх відносинах, вирішують втекти. Просто сідають в авто, залишають всі проблеми позаду та вирушають на зустріч новому. Але, чи допоможе втеча від старих проблем уникнути нових? Фільм романтичний, водночас важкий, але ви точно будете співпереживати двом подругам протягом всього фільму. Актори теж варті уваги: Джина Девіс, Сьюзан Сарандон та молодий Бред Пітт.

«Маленькі жінки» (Little Women, 2019)

Новий американський фільм режисерки Ґрети Ґервіґ. Це вже восьма повнометражна екранізація однойменного роману. Але, попри таке різноманіття, фільм все ж вийшов унікальним. Тут зіграли роль і бюджет, і добре продумані декорації та костюми. А, головне, гра сильних акторок. Маленьких жінок грають: Сірша Ронан, Емма Вотсон, Меріл Стріп та інші не менш талановиті актриси.

Історія дорослішання трьох сестер розгортається на тлі Громадянською війни в Сполучених Штатах. Кожна з сестер різна, кожно має свої мрії та переконання. Але всі вони, беззаперечно, справжні подруги.

«Я без тебе» (Me Without You, 2001)

Не кожна дружба, як і не кожні романтичні стосунки, приносить радість. Інколи, вони перетворюються в залежність, заважаючи людині проживати власне життя. Ця драматична історія — про токсичні відносини двох дівчат. Відносини, що переростають у взаємну залежність та більше випробовують на міцність, ніж приносять відчуття щастя. Подивитися фільм варто хоча б для того, аби й собі ненароком не потрапити у подібну пастку. Важливо вміти вчасно розгледіти відносини, які корисніше закінчити, ніж рятувати.

«Смажені зелені помідори» (Fried Green Tomatoes, 1991)

Це дві історії, які відбуваються в різний час та в різних місцях. Вона зачіпає важкі теми, такі як домашнє насилля та сексизм, расизм, жертовність, самотність. Але насправді, фільм про справедливість, добро та людяність. Його номінували на Оскар та Золотий Глобус, проте це не головна перевага стрічки. Головна: це можливість ще раз переконатися, настільки значущими є безумовна любов, дружба і прийняття.

«Там, де серце» (Where the Heart Is, 2000)

Молода Наталі Портман грає роль покинутої дівчини, яка от-от має народити. Її кинув хлопець, кинула навіть рідна мати, а далі чекає тільки невідомість. Це приклад того, як найближчі, здавалося б, люди можуть бути чужими. А чужі люди, виявитися найріднішими. Як ще більш влучно можна описати дружбу? Знайомство з однією жінкою змінює життя головної героїні. І хоч воно не стало безхмарним, але будь яке випробування під силу, коли в тебе є вірний друг.

«В активному пошуку» (How to Be Single, 2016)

Фільм показує історію дружби, в якому є місце і поганому впливу, і хорошому. І сваркам, і підтримці. Це, на перший погляд, легка романтична комедія. А, насправді, в історію закладено важливу думку, що друзі інколи вміють побачити твої проблеми, які ти сам не здатний виявити. І добре, коли вони мають сміливість тобі про це сказати, адже тоді є шанс стати кращим і щасливішим.

«Книжковий клуб» або Клуб «50 відтінків сірого» (Book Club, 2018)

Дружба цієї жіночої компанії з роками стала тільки міцнішою. Кожна з них вже не молода, але кожна цілком задоволена своїм тихим сімейним життям. Жінки навіть розважаються спокійно: читають книжки і збираються за кавою, аби обговорити новий прочитаний роман. Чергова книжка — це єдина в їхніх життях новизна. Аж поки до рук не потрапляє один пікантний роман, який дає початок веселій історії. Попри смішні моменти, у фільмі є мораль: у будь-якому віці треба вміти насолоджуватися життям.

«Клуб перших дружин» (The First Wives Club, 1996)

Класична комедія про розлучених жінок, які збираються разом, аби помститися чоловікам, промінявших їх на молодих красунь. Проте, серед сміху є місце й сумній моралі: цю жіночу дружбу об’єднала спільна важка історія. Кожна з них зазнала моральних знущань і принижень в колишньому шлюбі, а тепер ще й залишилася наодинці. Тож, неприємності теж інколи можуть стати початком дружби, бо в такі часи люди найбільше потребують підтримки.

«Озброєні та небезпечні» (The Heat, 2013)

Фільми про двох напарників поліцейських — не новинка. Комедії, де ці напарники разом розслідують злочин та укріплюють свою дружбу — теж вже класика. Але от коли ці два напарники, це дві жінки, то комедія стає новішою, і від того цікавішою. Героїням треба об’єднатися, попри різницю характерів, щоби впіймати небезпечних злочинців. А там, де разом проживаються пригоди та перешкоди, виникає дружба.

«Уявне життя ангелів» (La Vie rêvée des anges, 1998)

Французька драма про різні характери двох юних дівчат, які моментально стали подругами по нещастю. Дві знедолені героїні об’єдналися, аби разом шукати вихід з кризових ситуацій. Та, коли все летить у прірву, дуже важко налагодити справжню міцну дружбу. Інколи, життя заганяє людей та змушує робити непростий вибір.

«Booksmart» (2018)

Британський фільм про двох подруг, які вчаться в школі. І не просто вчаться, вони схиблені на навчанні. Жодних відносин, вечірок чи будь якого іншого соціального життя, поки не вдасться потрапити до кращих університетів. Аж ось подруги дізнаються, що їх однолітки також потрапили до цих університетів. При чому, ніхто крім них не нехтував заради цього своєю молодістю. Тоді приятельки вирішують влаштувати собі ніч відпочинку від минулого життя.

Це далеко не всі фільми на тему жіночою дружби, але всі з них точно варто побачити. Тож, бажаємо вам гарного перегляду і гарних друзів.

автор Вікторія Демидюк спеціально для vsviti.com.ua