Розбір складу собачого корму: на які інгредієнти звертати увагу

    6

    Корм для собак повинен містити поживні речовини, вітаміни та мінерали, які дадуть змогу тварині вести активний спосіб життя та подовжить її вік. Годування вихованця промисловими кормами зручно, тому, що в кожному упакуванні міститься вже збалансоване, готове харчування з необхідною кількістю поживних речовин (білків, жирів, вуглеводів). Також при розробці харчування для собак https://e-zoo.com.ua/kormlenie-sobak враховуються особливості тварин: вік, стан здоров’я, порода та ін.

    Що повинно бути у складі корму?

    На які ж складники слід звернути увагу власнику хвостатого при покупці готового раціону?

    • Звичайно, основою корму повинен бути тваринний білок (м’ясо, риба, м’ясні субпродукти тощо). Тож на першому місці серед інгредієнтів повинно вказуватися саме джерело протеїну (курка, кролик, яловичина, качка, лосось та ін.) – не менш ніж 30-40% від загального складу. В не надто якісних раціонах можна зустріти перемелені сухожилля, шкіру, пір’я, хрящі. Вживання такого корму точно не додасть здоров’я вашому вихованцю.
    • Жири. Найкраще побачити серед інгредієнтів корму олію лосося, курячий, індичий жир, аніж рослинні олії (соняшникову, кукурудзяну, кокосову та ін.) – 15-18%.
    • Вуглеводи: злаки, овочі, фрукти, ягоди. Слідкуйте, щоб злаків не було дуже багато у складі корму, бо вони здатні викликати алергічні реакції у собак (глютену не повинно бути більше, ніж 8% від загального складу). Вуглеводи додають енергії, тож вони необхідні для активності хвостатого.
    • Клітковина вкрай важлива для нормальної роботи органів травної системи тварини. Вона представлена в раціонах овочами, травами, буряковим жомом, сухофруктами та іншими рослинними добавками.
    • Вітаміни та мінерали. Звернуть особливу увагу на насиченість складу такими вітамінами: А, E, C, D3, групи В. Вони просто необхідні для міцного імунітету собаки. Також у складі має бути кальцій, калій, фосфор, залізо та ін.
    • Інші корисні добавки. Дуже важливо, щоб в кормі були присутні жирні кислоти Омега-3 та Омега-6 (покращують стан шкіри та шерсті), хондроїтин і глюкозамін (укріплюють хрящову тканину, суглоби та сухожилля, корисні для представників великих порід).

    Що не повинно входити до складу корму?

    Уникайте таких добавок, як:

    • крохмаль, пальмова олія, сіль, цукор;
    • штучні ароматизатори, барвники, підсилювачі смаку, консерванти;
    • ГМО;
    • велика кількість злаків, картоплі, рису (більше, ніж 50%).