Рівень довіри до Зеленського зріс: що показало опитування КМІС

    320

    Нове опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) показало, що рівень довіри до Володимира Зеленського у лютому 2025 року зріс на 5%. Дослідження проводили на тлі дискусій про “легітимність” президента, які озвучували як міжнародні партнери України, так і країна-агресор.

    Опитування КМІС тривало з 4 по 9 лютого 2025 року та охопило 1000 респондентів, які мешкають на підконтрольній Україні території, включаючи внутрішньо переміщених осіб. Випадковим чином обрані громадяни відповідали на запитання “Наскільки ви довіряєте чи не довіряєте Володимиру Зеленському?”

    Результати виглядають так:

    • 57% опитаних висловили довіру до президента.
    • 37% заявили, що не довіряють.
    • Баланс довіри-невіри (різниця між показниками) склав 20%.

    Соціологи зазначили, що похибка дослідження – 4,1%.

    За даними КМІС, у лютому 2022 року рівень довіри до президента впав до 37%, але вже в травні того ж року підскочив до 90%. Надалі показник стабільно не опускався нижче 50%.

    Дослідження також підтвердило зростання підтримки у лютому 2025 року у порівнянні з груднем 2024-го – на 5%.

    У червні 2024 року КМІС вже проводив подібне опитування. Тоді 70% респондентів підтримали ідею, що Зеленський має залишатися на посаді до завершення війни.

    На тлі цих даних 18 лютого 2025 року президент США Дональд Трамп заявив, що рейтинг Зеленського нібито впав до 4%. Він наполягав на проведенні дострокових виборів в Україні, щоб новий президент міг стати стороною мирних переговорів з рф.