Українці зможуть користуватися «Дією» за кордоном: тестування пройшло успішно

    84

    Українські електронні документи успішно пройшли тестування на сумісність із цифровими гаманцями Євросоюзу. Айті-фахівці випробували їхню взаємодію з європейськими застосунками в межах консорціуму Potential, повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.

    Мобільний застосунок «Дія» вже став звичним інструментом для українців, дозволяючи використовувати цифрові документи, електронний підпис і багато інших послуг. Однак поки що його функції доступні лише в Україні. Тепер уряд планує розширити можливості сервісу для українців, які перебувають за кордоном.

    EU Digital Identity Wallet зможе допомагати українцям у ЄС відкривати банківські рахунки, реєструвати SIM-карти та підтверджувати особу за допомогою цифрових документів.

    Проєкт планують реалізувати до 2026 року. Це дозволить українцям користуватися своїми цифровими документами в країнах Євросоюзу, а європейцям – в Україні.

    У Мінцифри наголошують, що продовжують працювати над інтеграцією України до єдиного цифрового ринку ЄС, що стане ще одним кроком до спрощення життя громадян за кордоном.