Майже 70 тисяч молодих українців вже отримали кошти за програмою «єКнига»

    272

    Програма «єКнига» набирає обертів, залучаючи молодь до підтримки української літератури. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час урядового засідання 21 січня повідомив, що майже 70 тисяч молодих українців долучилися до ініціативи, а перші учасники вже отримали гроші.

    Шмигаль заявив, що учасникам програми вже перерахували кошти на придбання книг українською мовою. Ця ініціатива спрямована на підтримку читання серед молоді, а також розвиток української книжкової індустрії.

    Крім того, прем’єр зазначив, що в межах програми «Зимова єПідтримка» понад 12 мільйонів українців подали заявки на отримання фінансової допомоги. З них 11,5 мільйона людей вже отримали виплати, причому 3,3 мільйона – у 2025 році.

    Окрім програми «єКнига», Шмигаль нагадав про нову субсидію, яка стартує 29 січня. Вона передбачена для внутрішньо переміщених осіб і допоможе компенсувати витрати на оренду житла.

    Ще на початку січня стало відомо, що понад 50 тисяч українців, які досягли 18 років, уже отримали виплати в межах програми «єКнига». Сума допомоги становить 908 гривень, і ці кошти можна витратити виключно на придбання книг українською мовою.

    Програма «єКнига» орієнтована на українців, які досягли повноліття з 1 січня 2024 року. Вони можуть отримати державну фінансову підтримку для купівлі літератури. Це стимулює молодь до читання українських авторів та популяризації рідної мови.



    • інші новини