SpaceX розповіла, чому під час останнього випробувального польоту ракети Starship вона затопила перший ступінь в океані, а не спіймала його механізмом стартового майданчика.
Виявилося, що вежа стартового комплексу з механізмом захоплення втратила зв’язок із центром управління польотом майже відразу після відділення корабля Starship від першого ступеня Super Heavy під час шостого випробувального польоту, про що у соцмережі X написав глава компанії SpaceX Ілон Маск (Elon Musk). Після цього було дано команду на відведення прискорювача у бік Мексиканської затоки для затоплення. Можливо, ступінь міг бути підхоплений вежею в автономному режимі, але в компанії вирішили не ризикувати.
Захоплення першого ступеня Super Heavy вже відбулося – це сталося під час п’ятого тестового запуску корабля. Спроба ледь не закінчилася аварією, але обійшлося. Тоді теж мало не підвела автоматика, але вже автоматика сходинки. Після аналізу ситуації прошивка обладнання першого ступеня була дещо змінена, що мали намір перевірити в ході шостого тестового польоту. Але на цей раз підвело обладнання стартового комплексу.
Шостий випробувальний політ загалом виконав покладену на нього місію – дав можливість зібрати цінні дані про динаміку спуску корабля Starship на дозвукових швидкостях на заключному етапі польоту перед приводненням в Індійському океані. Ці дані допоможуть пізніше організувати захоплення корабля Starship механізмом вежі стартового комплексу.
Щоправда, перед цим відбудеться щонайменше ще один, сьомий тестовий запуск Starship. Цього разу корабель буде більшим і з дещо зміненим розміщенням закрилків. Якщо апарат у новому виконанні покаже успішне приводніння на тій же стороні Землі, що й усі попередні рази, то вже в рамках восьмого польоту SpaceX може спробувати повернути Starship на стартовий майданчик та зловити його у повітрі. Очікується, що це станеться вже на початку 2025 року.