МОН пропонує запровадити шефство військових бригад над вишами для підготовки студентів

    75

    Міністерство освіти і науки України пропонує запровадити шефство військових бригад над університетами. Ця ініціатива має бути втілена в межах курсу «Основи національного спротиву». Про це в етері «Радіо Хартія» розповів міністр освіти та науки Оксен Лісовий.

    Міністр зазначив, що у законі про мобілізацію і мобілізаційну підготовку передбачено базову загальновійськову підготовку (БЗВП) у вишах, яка має розпочатися з 1 вересня цього року. Проте, за словами Лісового, університетська БЗВП наразі не відповідає армійській, і мобілізовані однаково проходитимуть повноцінну підготовку.

    У зв’язку з цим Міносвіти, Міноборони та Офіс президента України ухвалили спільне рішення щодо зміни підходу до формування системи підготовки громадян до оборони. Оксен Лісовий повідомив, що вже запропоновані відповідні зміни до закону. Попередньо, курс називатиметься «Основи національного спротиву» і буде фактично версією «Захисту України 2.0». Заплановано значне скорочення полігонної частини, але водночас запроваджується новий інструмент — шефство бригад над університетами.

    Попередньо пропонується співпраця військових частин, які мають постійне місце дислокації у певному регіоні, де розташований університет. Також можлива міжрегіональна співпраця.

    Оксен Лісовий підкреслив, що не кожна бригада має відповідний рівень культури для роботи з університетом у рамках висунутих вимог. Він наголосив, що тут йдеться про питання ідеології, формування ціннісних орієнтирів та злагоджену роботу в одному напрямку. Крім того, важливою складовою є використання матеріально-технічної бази військових частин, зокрема полігонів, зброї, боєкомплекту, а також залучення інструкторів — людей з бойовим досвідом.

    За словами міністра, цей інструмент дозволить вибудувати тяглу традицію, коли військова частина опікується одним або кількома університетами, або ж кілька військових частин — одним великим університетом. Це сприятиме формуванню горизонтальних зв’язків, власних традицій та залученню молоді до подій військових.

    Лісовий додав, що військові вшановують своїх загиблих та інакше ставляться до поранених, і це є важливим аспектом для залучення студентів до цих процесів, зокрема до вшанування пам’яті та меморіалізації на прикладі конкретної бригади.



    • інші новини