Як почуватися бадьорим, коли за вікном — мряка і такий короткий день? 5 способів

64

Чим більше за вікном падає температура, тим складніше витягти себе на вулицю для довгої ходьби, пробіжок, зустрічей із близькими. Однак, є способи лишатися бадьорими й активними цілий рік: піклуйтеся про себе, щоб почуватися краще, відпочивати та виконувати усю заплановану роботу!

1. Налаштуйте збалансоване харчування

Знайома ситуація, коли весь день «трималися» на каві, максимум перехопили бутерброд? Потурбуйтеся про своє харчування заздалегідь. Страви необов’язково мають бути складними: каша із рибою чи м’ясом, трохи овочів, жирів — цього достатньо.

Почніть із малих кроків: додайте в раціон овочі та фрукти, достатню кількість білків, пийте свою норму чистої води. Якщо маєте сили, зробіть страви красивими, так кожна перерва на обід або вечерю буде приємною і викличе усмішку.

2. Знайдіть активне хобі

Заняття спортом бадьорить і дає енергію на весь день. Якщо ви не готові виділяти кілька годин на прогулянки й повноцінне заняття, просто введіть нову корисну звичку: робіть зарядку на 10-15 хвилин щодня. Тіло й мозок подякують!

Загалом, будь-які хобі, спілкування принесуть вам щастя і піднімуть настрій. Турбота про себе — пріоритет хоча б на годину щодня.

3. Використовуйте контрастний душ

Чергування гарячої та холодної води бадьорить і допомагає загартувати тіло й розум. Під час процедури контрастного душу розслаблюються м’язи, прискорюється обмін речовин, ви тренуєте терморегуляцію.

Загартовування варто починати ще з літа, одразу не вмикати воду з дуже різким перепадом температур. Якщо маєте серцево-судинні захворювання, ГРВІ чи інші проблеми зі здоров’ям, спочатку проконсультуйтеся з лікарем.

4. Не забувайте про освітлення

Темрява і відсутність світла змушують організм виробляти мелатонін, ви позіхаєте і хочете до ліжка. Подбайте про освітлення удома й на роботі, увімкніть додаткову лампу над робочим місцем.

Важливо запастися павербанками, ліхтариками, організувати яскраве освітлення на випадок відключень світла удома. Також, як би не було складно на початку, організовуйте прогулянки удень, коли на вулиці багато природного світла.

5. Практикуйте регулярні медитації, дихальні вправи

Медитації та вправи для дихання допоможуть упоратися зі стресом. Це найкраща заміна курінню й електронним цигаркам, які теж змушують глибоко й повільно вдихати. Здорова й доступна альтернатива — звичайне глибоке дихання, що допомагає контролювати емоції й тіло.

Приклади дихальних вправ, що заспокоюють і додають сили:

  • Дихання квадратом. Зробіть глибокий вдих, затримайте подих і порахуйте до чотирьох, повільно видихайте на чотири рахунки, знову затримайте дихання на «1-2-3-4» і зробіть вдих на чотири рахунки. Працюйте по колу хоча б кілька хвилин. Ця техніка заспокоює і забирає усі турботи, проблеми, допомагає переключитися.
  • Практика капалабхаті. Сидячи або стоячи розташуйте одну руку на животі, закрийте очі, сконцентруйтеся на різких глибоких видихах. М’язами живота різко виштовхуйте повітря, решта тіла не рухається. Для першого разу зробіть приблизно 30 видихів, з часом збільшуйте час практики.
  • Глибоке дихання у своєму темпі під час медитації. Знайдіть спокійне відео з медитацією, подихайте і продовжуйте досягати цілей з оновленими силами.

Не ставте життя на паузу, коли за вікном дощить. Вдягайтеся по погоді, знайдіть водонепроникне взуття та живіть однаково активно цілий рік! Сподіваємося, ці 5 ідей зі статті надихнуть вас і допоможуть спокійно ввійти у «зимовий» ритм замість зимової сплячки. Поставте собі челенджі на ці осінь та зиму і введіть хоча б одну корисну звичку.



• не пропусти