Як доглядати за нарощеним волоссям

    38

    Нарощування – процедура, яка допоможе додати довжину та обсяг волосся. Метод відмінно підходить тим, хто з певних причин не може відростити власні локони або у кого не вистачає на це терпіння. Але у догляді за нарощеним волоссям є безліч нюансів.

    Яким буває нарощування волосся

    Існує кілька видів нарощування волосся . Вони різняться методом кріплення пасм.

    1. Капсульне . Майстер зміцнює додаткові пасма до натурального волосся на маленькі прозорі капсули розміром приблизно з рисове зернятко. Елементи практично непомітні та не відчуваються на голові. При такому нарощуванні використовується висока температура, що може зашкодити волоссю .

    2. Ультразвукове нарощування . Хтось вважає його окремим видом процедури, хтось різновидом капсульного. Суть у тому, що для кріплення капсул з донорськими пасмами не потрібно піддавати волосся впливу високих температур. Локони приєднуються за допомогою ультразвуку, тому процедура вважається більш щадною.

    3. Тресовий метод . Має на увазі пришивання тресу з донорського волосся на одну або кілька кісок, які майстер плете з натуральних пасм.

    4. Стрічкове нарощування . Стрічки з пасмами кріплять до натурального волосся за допомогою клейового скотчу або кліпс. Під час процедури не використовуються високі температури, тому метод безпечніший. Щоправда, стрічки досить помітні на голові, що створює певні проблеми при створенні зачісок .

    5. Вплетення пасм . У натуральне волосся майстер просто вплітає штучне. Вважається найнедовговічнішим варіантом, оскільки зачіска досить швидко розпадається.

    Щоб ефект зберігся якомога довше, а волосся не було схоже на мляву солому, за ними потрібно ретельно доглядати незалежно від методу нарощування. У різних видів є лише кілька особливостей — і про них розповімо нижче.

    Які засоби підійдуть для догляду за нарощеним волоссям

    Загалом можна використовувати ті ж продукти, до яких ви звикли, але з деякими нюансами.

    Шампуні

    Найкраще вибирати м’які, безсульфатні склади. Очищення пошкодженого волосся за допомогою засобів, що містять сульфатні поверхнево-активні речовини (ПАР), може спровокувати передчасне випадання донорських пасм, а також тьмяність і ламкість волосся. Також існують шампуні, призначені саме для нарощеного волосся. У складі немає компонентів, які можуть ослабити кріплення штучних пасм (масел чи силіконів, наприклад).

    Бальзами та кондиціонери

    Нарощене волосся з часом виглядатиме сухим і неживим, а ці засоби допоможуть повернути їм блиск і шовковистість. Якихось певних критеріїв їх вибору немає, можна брати звичні продукти. Головне, не наносити бальзам чи кондиціонер на місце зчеплення пасмів, щоби не послабити їх.

    Маски

    Також обов’язкові, головна їхня функція — інтенсивне харчування, відновлення, розгладжування волосся та зволоження. Але використовувати кошти потрібно лише за необхідності. Наприклад, ви бачите, що волоссю більше не допомагають кондиціонери та бальзами, пасма сильно плутаються і не піддаються розчісування . Вибирати можна будь-які маски, але не наносите їх на коріння та на місце зчеплення пасм.

    Засоби для незмивного догляду

    Дуже бажані. Але не на олійній основі, щоб донорські пасма не сповзли. Краще використовувати легкі текстури, без силіконів (вони збільшують обсяг волосся, обтяжуючи пасма). Відмінно підійдуть спреї, сироватки та флюїди. Щоб захистити волосся від високих температур, перед сушінням та укладанням наносите термозахист .

    Стайлінгові засоби

    При створенні зачісок віддавайте перевагу мусам, кремам та пінкам без ізопропілового та етилового спирту. Вони сушать волосся, яке і без того буде дуже сухим, оскільки поживні речовини з організму до штучних пасм не надходять.

    Як мити нарощене волосся

    Дана техніка миття підходить для волосся, нарощеного будь-яким способом.

    1. Перед миттям волосся добре розчешіть його, розплутуючи всі ковтуни та вузлики.
    2. Мийте нарощене волосся у вертикальному положенні (прямо або закинувши голову назад). Найзручніше це робити під душем. Не варто нахилятися донизу над ванною. У такому положенні легше пошкодити капсули, стрічки і саме волосся. Також пасма швидше плутаються, створюється додаткове навантаження на штучні локони. Використовуйте для миття волосся теплу, а не гарячу воду.
    3. Не втирайте шампунь у шкіру волосся, як за звичайного миття. Достатньо збити засіб у долонях у легку піну, розподілити його корінням і по всій довжині волосся. Шампунь не варто залишати довше, ніж на 2 хвилини.
    4. Змийте засіб великою кількістю теплої води.
    5. Обов’язково нанесіть на чисте волосся бальзам, кондиціонер чи маску.

    Як правильно сушити нарощене волосся

    Після миття акуратно промокніть нарощене волосся рушником, не розтираючи його. Викручувати, віджимати, зав’язувати тюрбан не можна: через це ушкоджуються місця кріплення донорських пасм, що може спровокувати випадання окремих волосся.

    Найкраще сушити локони природним чином. Втім, це не завжди можливо. Якщо без фена не обійтися, сушіть у режимі подачі холодного повітря, спрямовуючи струмінь вертикально вниз. Відстань від приладу до волосся має бути не менше ніж 20 см.

    Гаряче повітря для сушіння краще не використовувати, оскільки воно може пошкодити місця зчеплення пасм. Особливо це стосується нарощування за допомогою капсул: вони можуть просто розплавитись.

    Як розчісувати нарощене волосся

    При стрічковому нарощуванні та вплетенні не варто занадто часто розчісувати волосся : це створює додаткове навантаження на нарощене волосся, пасма можуть швидко розпастися. В інших випадках проходьте по кучерях вранці, протягом дня, увечері і перед кожним миттям. Це допоможе зберегти нарощене волосся блискучим, гладким і однорідним за текстурою.

    Розчісувати можна виключно сухе волосся, щоб не розтягувати і не травмувати його, не вирвати донорські чи власні пасма.

    Вибирайте для цього максимально м’які інструменти, наприклад, з силікону, гладкого пластику, нейлонової щетини. Якщо нарощування виконане за допомогою вплетення чи вшивання, підійдуть гребені з рідкісними зубчиками. Металеві гребінці брати не варто: вони можуть порушити цілісність капсул або послабити місця фіксації нарощеного волосся.

    Якщо пасма дуже довга, крім розчісування, їх потрібно буде ще й розплутувати. Робіть це не пальцями, тому що є ризик просто порвати волосся, а спеціальною гребінцем-детанглером із зубцями різної довжини. Рухи при розплутуванні волосся повинні бути максимально акуратними: починати потрібно від кінчиків, поступово просуваючись нагору. У процесі можна користуватися спреєм-детанглером, щоб полегшити ковзання інструменту.

    Як укладати нарощене волосся

    З нарощеним волоссям не варто робити зачіски, які вимагають тугого укладання, наприклад хвости, коси або пучки . Це послаблює місця кріплення донорських пасм. Також під забороною начеси: через них з’являться ковтуни.

    Для укладання можна використовувати лаки, муси, пінки, спеціальні гелі. Наносите їх у всій довжині, уникаючи місця кріплення пасмів, ніж послабити їх. Термозахист обов’язковий, якщо ви використовуєте для укладання плойку, фен, праску або інший гарячий прилад.

    При використанні прасування або плойки безпечна температура – ​​60 °C . Не допускайте дотику термічних приладів з волоссям у місцях кріплення донорських пасм, оскільки вони можуть сповзти, а капсули розплавитися.

    Як правильно спати з нарощеним волоссям

    Головне — не лягати спати з мокрими чи вологими локонами. З ранку ви можете їх просто не розчесати.

    Найкраще на ніч заплести волосся в невугу косу , зібрати у вільний пучок або зробити низький хвіст. Ще один популярний варіант – надіти на голову шовковий тюрбан, сховавши під нього пасма.

    Який ще догляд потрібний нарощеному волоссю

    • Носіть головні убори. Ультрафіолетове випромінювання і високі температури негативно впливають на структуру волосся, через що вони стають тьмяними, ламкими і неживими.
    • Наносите продукти з оліями виключно на кінчики волосся. Так ви позбавитеся їх сухості, запобігайте сплутуванню і перетину .
    • Пам’ятайте про своєчасну корекцію нарощеного волосся. Коли натуральні пасма відростають, донорські опускаються вниз, псуючи загальний вигляд. Корекцію необхідно робити в середньому раз на 2-3 місяці.

    Що не можна робити з нарощеним волоссям і

    1. Не робіть довготривалі укладання. Вони послаблюють місце кріплення нарощеного волосся, і те швидше відпадає.
    2. Не намагайтеся самостійно зняти нарощене волосся. Ви можете пошкодити або навіть висмикнути натуральні локони.
    3. Не виривайте штучні пасма. Це травмує волосяні фолікули, що може призвести до надмірного випадання волосся.
    4. Не відвідуйте лазню та сауну при капсульному нарощуванні. Високі температури можуть розплавити місце кріплення штучного волосся.
    5. Не фарбуйте в домашніх умовах. Хімічні фарби можуть негативно вплинути місце прикріплення нарощених пасм, спровокувати їх передчасне випадання.