Зелена картка — це міжнародне автострахування, що працює за кордоном. У разі аварії з вашої вини на території іншої країни збитки, заподіяні третім особам, будуть покриті страховою компанією, з якою укладений договір.
Незалежно від мети поїздки (туризм, бізнес-поїздка, особисті справи) Зелена картка — обов’язковий документ (Що таке Зелена картка простими словами?), який потрібний не тільки при перетині кордону, але і при подальшому перебуванні в іншій країні за кермом машини.
Які збитки покриває Зелена картка
Захист по полісу «Зелена картка» можна умовно поділити на три важливі складові:
- Відновлення майна потерпілих. Якщо внаслідок ДТП нанесена шкода авто третіх осіб, страхова компанія заплатить за його ремонт.
- Витрати на медичне обслуговування. Зелена картка покриває лікування водія та пасажирів, якщо воно необхідне.
- Правові аспекти. Процес врегулювання ДТП по полісу проходитиме уніфіковано та за правилами конкретної країни. Страховик візьме на себе вирішення більшості питань без вашої участі.
Ступінь покриття відрізняється залежно від конкретної держави, де сталася страхова подія. Наприклад, ліміти у багатьох країнах ЄС сягають мільйонів євро.
Які документи треба для оформлення поліса
Для оформлення страхування потрібні такі документи:
- Водійське посвідчення;
- Закордонний паспорт;
- Техпаспорт.
Купити поліс можна двома способами:
- 1 — у відділенні страхової компанії;
- 2 — самостійно в онлайн-режимі.
Паперовий та цифровий варіанти полісів мають однакову юридичну силу. Однак при покупці Зеленої картки онлайн Моторно-транспортне бюро (регулятор ринку) зобов’язує українців роздруковувати її для проходження прикордонного контролю. Перевірка поліса здійснюється за допомогою унікального QR-коду, вказаного на бланку.
Люди також можуть самостійно перевірити договір на офіційному сайті МТСБУ, зробивши запит за його номером.
Як розраховується вартість Зеленої картки
Розрахувати індивідуальну вартість страхування найзручніше на страхових агрегаторах. Ціна Зеленої картки залежить від таких параметрів:
- Тип транспортного засобу, що страхується (легковий чи вантажний автомобіль, автобус, причіп, мотоцикл);
- Кількість днів перебування за кордоном (від 15 до 1 року).
Що буде, якщо вчасно не застрахуватись
Прострочений термін дії Зеленої картки тягне за собою штрафи, відповідно до місцевого законодавства, та інші негативні наслідки:
- Вилучення посвідчення водія;
- Самостійне покриття завданих збитків потерпілим в аварії;
- Іноді можлива депортація автомобіліста.
Водіям рекомендують своєчасно продовжувати термін дії Зеленої картки, якщо він закінчується, а ви все ще перебуваєте за межами України. Це дозволить мінімізувати негативні фінансові наслідки у разі ДТП.
Купити Зелену картку можна онлайн без повернення на батьківщину. Процес страхування відбувається самостійно, без фактичного звернення до відділення страхової компанії. Готовий договір надсилається на електронну пошту клієнта, а набуває чинності він наступного дня після покупки (якщо не вибрано іншу дату активації).