В мережі з’явилися нові приголомшливі відео зіткнення зонду NASA DART з астероїдом

    603

    Нещодавно в публічний доступ були викладені необроблені зображення з кубсату LICIAcube Італійської космічної агенції, який з безпечної відстані знімав момент удару зонда NASA DART по астероїду Діморф. Це дозволило по-новому подивитись на момент зіткнення, а створений зі знімків відеоролик не поступився в епічності найкращим голлівудським спецефектам.

    Відеоролик зібрав ентузіаст Джасінт Роджер Перес (Jacint Roger Perez). Вихідні дані є у відкритому доступі і ними можуть скористатися всі охочі. Сама подія відбулася у вересні 2022 року. Тоді NASA поставило експеримент, який мав на практиці довести можливість ударної зміни траєкторії астероїда. Одного разу такий астероїд може бути прямо на Землю, що летить, і було б непогано мати в запасі перевірений варіант зі зміни його траєкторії.

    Ціллю був обраний малий астероїд Діморф (160 м) у подвійній системі астероїдів з більшим Дідімом (780 м). Зонд NASA масою 570 кг на швидкості близько 22530 км/год врізався в Діморф, викликавши жахливий викид маси у вигляді осколків і пилу. Ефект перевершив усі розрахунки. Орбітальний період цілі сповільнився на 32 хвилини і продовжує зменшуватись.

    Дивно, але маси зонда забракло б для досягнення такого ефекту. Вчені вважають, що астероїд отримав додаткове прискорення від уламків і пилу, що залишають астероїд, які послужили свого роду двигуном.

    Нове відео (на посиланнях вище в мережі X) побічно підтверджує твердження про вплив викидів на поведінку Діморфа. Розліт уламків з’явився в епічному масштабі. В усьому винен пухкий склад астероїда, вважають експерти. Якби він був з монолітної скелі, а не з щебеню і пилу, що злежалися, ефект був би зовсім інший. Тим самим цей експеримент також наочно показав, що всі розрахунки зміни траєкторії астероїдів можуть бути зведені нанівець, якщо ми не впевнені в його складі та будові.