Телескоп «Джеймс Вебб» виявив найдальшу галактику-близнюка Чумацького Шляху

    424

    Міжнародна група астрономів з Іспанії, США, Італії та інших країн виявила найдальшу галактику Ceers-2112, що нагадує Чумацький Шлях. Вона розташована приблизно за 11,7 млрд років від нашої планети. Дослідження опубліковано у науковому журналі Nature.

    Згідно з висновками вчених, Ceers-2112 з’явилася, коли Всесвіту було близько двох мільярдів років. З Чумацьким Шляхом далеку галактику ріднить наявність особливої перемички — смуги із зірок та газу, що перетинає її центр. Фахівці вважають, що ця перемичка обертається, спрямовуючи газ у галактичний центр та викликаючи спалахи зіркоутворення.

    За словами провідного дослідника Луки Костантіна з Центру астробіології в Мадриді, наявність перемички в Ceers-2112 кидає виклик сучасним теоретичним моделям, згідно з прогнозами яких фізичні умови раннього Всесвіту мали запобігати утворенню галактик з перемичкою як таких.

    Результати нового дослідження також показують, що в еволюції галактик принаймні у випадку з Ceers-2112 переважала звичайна, а не темна матерія.

    “Це відкриття підтверджує, що в еволюції цієї галактики домінували баріони – звичайна матерія, з якої ми складаємося, – а не темна матерія, попри її надлишок”, – зазначив співавтор роботи Хайро Абреу з Університету Ла-Лагуна в Іспанії.