В Національному музеї природної історії у Вашингтоні, яким керує Смітсонівський інститут, відкрилася перша публічна демонстрація зразка з астероїда Бенну. На стенді представлений сам зразок, макети ракети-носія, зонда OSIRIS-REx та короткий опис місії. Фотогенічний камінчик був обраний із кількох зразків. Він герметично поміщений в азотне середовище і за необхідності зможе повернутися до лабораторії для подальшого вивчення.
Доставлення зразків з астероїда на Землю стала винятковим досягненням американської космонавтики. Місія стартувала далекого 2016 року і завершилася наприкінці вересня цього року приземленням капсули зі зразками астероїда Бенну. Перший аналіз отриманого матеріалу показав, що у зразках у достатку є сліди впливу води та молекули, що містять вуглець. Представлений на стенді камінчик з Бенну також показав наявність слідів води. Втім, це не моноліт. Це зцементовані шматочки ґрунту астероїда. Вченим довелося вибирати, який із камінчиків буде привабливо виглядати на стенді.
Камінь з Бенну на вітрині стенда у Національному музеї природної історії у Вашингтоні має розміри лише 8 мм та важить 143 мг.
«Чи може цей фрагмент астероїда містити інформацію про зародження нашої Сонячної системи та формування життя на Землі? – говорить напис на стенді зі зразком. — Тепер вчені можуть вивчити багаті водою мінерали, що містяться всередині [зразків], і багаті вуглецем молекули, що утворилися до появи життя, щоб краще зрозуміти походження Сонячної системи, океанів Землі і самого життя».
Ще два камені будуть виставлені в Музеї дорогоцінного каміння та мінералів Альфі Норвілла при Університеті Аризони в Тусоні та в Космічному центрі Х’юстона, розташованому поруч із Космічним центром НАСА імені Джонсона в Техасі, де знаходиться більшість зразків Бенну для наукового вивчення. Дати відкриття цих експозицій поки не оголошено, але, за словами представників одного із майданчиків, можуть відбутися вже 15 листопада.