Зверніть увагу на ці характеристики та не переплачуйте за зайві функції.
Визначтеся з типом бритви
Одна з ключових особливостей електричної бритви – пристрій головок з ножами, які зрізають волоски. Існують роторні та сіткові моделі.
У перших використовується кілька головок, кожна з яких є диском з отворами, під якими встановлені леза, що обертаються. Основною перевагою цього вважається ефективна робота з короткою щетиною, але при цьому може виникати подразнення чутливої шкіри.
У сітковій бритві леза приховані, як відомо з назви, сіткою. Ріжучі елементи у своїй не обертаються, а рухаються із боку убік. Цей тип більше підходить для гоління довгої бороди та вусів. Роздратування шкіри виникає рідше, ніж від роторної системи.
Варто зазначити, що виробники не стоять на місці, тому зараз якісно виконані роторні бритви не повинні сильно впливати на шкіру, а сіткові добре справляються з короткою щетиною.
Узнайте подробности про бреющие головки
У роторні моделі зазвичай встановлюють три гоління, що голять, але їх може бути від двох до п’яти, якщо виключити зовсім екзотичні пристрої. У сіткових бритв – від однієї до п’яти головок.
Чим більше останніх, тим ширша площа гоління. Тобто великі моделі з 4-5 головками допоможуть позбутися волосся на обличчі швидше. Але такі пристрої складніше помістити в сумку, якщо ви збираєтесь у подорож. Крім того, з великим набором ріжучих елементів незручно опрацьовувати дрібні деталі, якщо ви не плануєте повністю збривати бороду .
Головки пристроїв можуть бути зафіксованими або плаваючими. У другому випадку система підлаштовується під поверхню та щільніше прилягає до шкіри. Тому ефективність зрізання волосків вища.
На даний момент частіше зустрічаються пристрої саме з головками, що плавають. У багатьох моделях рухаються не лише ножі – весь верхній блок електробритви адаптується під форму обличчя. В цьому випадку якість та зручність гоління ще вища.
Розберіться в способах та режимах гоління
Під час покупки варто враховувати, чи використовуватимете ви пристрій тільки для сухого гоління або збираєтеся використовувати з кремами в оповитій парою ванною. Наприклад, під час поїздок не завжди вдасться влаштовувати повноцінне розпарювання та наносити спеціальні засоби на бороду.
Звичайно, якщо бритва підходить для вологого гоління, вона підходить і для сухого. Модель із захистом від вологи простіше очищати – достатньо промити під струменем води. В іншому випадку доведеться видаляти застрягли волоски тільки пензликом.
Електробритва може працювати у різних режимах. Крім стандартного, часто доступний варіант для чутливої шкіри, а також турбо для максимальної швидкості гоління. Крім того, виробники додають ультразвукову вібрацію, яка допомагає механізму краще адаптуватися до контурів обличчя та стану бороди.
Оцініть дизайн та матеріали корпусу
При покупці електробритви необхідно оглянути леза. Металеві ножі не повинні мати слідів іржі. Також важливо, щоб вони щільно прилягали до основи голки для гоління.
Моделі з керамічними ножами варто перевіряти лише на цілісність. Вони не іржавіють, не поступаються ефективності металевим, але при цьому швидше тупляться. Самостійно ув’язнити їх може бути досить складно.
Корпус бритви зазвичай виконаний повністю із пластику, у конструкціях дорожче використовуються металеві вставки для підвищення жорсткості. Перевірте модель на наявність тріщин та явних проміжків.
Рельєфна вставка із пластику або гуми зменшує ковзання пристрою в руці. Це важливо при вологому голінні, і краще пропускати моделі без такого елемента.
З’ясуйте все про живлення пристрою
Акумуляторні бритви, безумовно, зручніші. Не доведеться постійно шукати розетку . У магазинах переважають саме бездротові моделі, але спочатку варто розібратися, який тип батареї краще вибрати.
Батарея може бути нікель-кадмієвої (NiCD), нікель-металгідридної (NiMH) або літійної (Li-Ion). Нікель-кадмієві акумулятори відрізняються низькою вартістю та швидкою швидкістю заряджання, але мають ефект пам’яті. Якщо підключити на поповнення не повністю розряджену бритву, то наступного разу вона розрядиться не до нуля, а до цього рівня. Цього не варто сильно побоюватися – багато моделей сигналізують, коли саме їх потрібно підживлювати.
В інших типів батарей цей ефект пам’яті не виявляється сильно або взагалі відсутня. Літійійний – найпростіший і найдорожчий тип акумулятора.
Також є моделі, що працюють від батарей формату АА, які потрібно регулярно замінювати. Вони стануть у нагоді в ситуаціях, коли немає можливості заряджати акумулятор.
Бажано, щоб бритва мала індикатор зарядки. Це зручно, коли ви голитеся за межами будинку. Пристрій може заряджатися через USB-шнур або від док-станції. Остання виконує ще й роль підставки.
У моделей, що працюють від мережі, немає додаткових особливостей, на які потрібно звертати увагу, крім довжини кабелю. Чим він довший, тим простіше знайти відповідну розетку і користуватися дзеркалом у ванній кімнаті.
Врахуйте додаткові функції
У деякі електробритви виробники додають резервуар, куди можна заливати лосьйон чи гель для зволоження. Під час гоління він автоматично наноситься на шкіру, знижуючи подразнення. Така функція властива дорогим преміум-моделям.
Крім того, бритва може підтримувати автоматичне очищення за допомогою док-станції, в якій є резервуар з рідиною, що дезінфікує. Ця особливість також поширена серед топових пристроїв. Місткість для дезінфекції можна придбати і окремо, що дозволить помітно заощадити.
Багато актуальних моделей мають невеликий дисплей, на який виводиться рівень заряду, обраний режим гоління, а також сповіщення про необхідність очищення. У преміальних бритвах може бути встановлений сенсор визначення щільності щетини. Це дозволяє пристрою автоматично регулювати швидкість руху лез під різні ділянки бороди.
Дізнайтеся, що входить до комплектації
Зручність використання багато в чому залежить від наявних у комплекті з бритвою насадок та додаткових аксесуарів. Часто зустрічається триммер, закріплений зі зворотного боку корпусу або як окремого елемента. Він стане в нагоді для підрівнювання вусів , бакенбард і брів.
У комплекті може бути набір насадок розчісок із зубцями різної довжини. Вони дозволяють регулювати довжину зрізу бороди. Також часто додають контейнер для збирання волосків. Він спрощує процес збирання у ванній після процедур.
Ще один корисний аксесуар – футляр для зберігання та перевезення бритви. Він захищає корпус пристрою від пошкоджень, що продовжує термін служби моделі.