Бакота – затоплена «Українська Атлантида» з висоти пташиного польоту (відео)

6566
Підпишись на нашу сторінку у ФБ

Бакота – затоплена українська атлантида. Саме так називають територію вздовж берегів дністра поблизу залишків одного із найстаріших монастирів України

Бакота – напівлегендарна столиця Дністровського Поділля у ХІІІ ст. (зараз місцевість розташована в Кам’янець-Подільському районі Хмельницької області). Місто являло собою укріплений замок, та печерний монастир, збудований нібито самим Антонієм Печерським, який згодом на київських горах заснував Києво-Печерську лавру. В монастирських келіях ховалися місцеві жителі під час набігів кочовиків.

Місто, яке пережило численні ворожі навали, перестало існувати не так давно – у 1981 році. Тоді його було затоплено водами Новодністровської ГЕС. Мешканців розселено в сусідні міста, а Бакота стала підводною «Атлантидою».

Нині Бакота – це територія на березі Дністра, входить до національного природного парку «Подільські Товтри». Скельний монастир відновлений археологами, на його території три цілющі джерела.

Теплий клімат, подібний до кримського, святі місця, мальовничі краєвиди ніби запрошують відвідати цю українську «Атлантиду».

До Бакоти доїхати можна власним транспортом – до села Грушка Староушицького району, потім до Каштанівки і до берега Дністра. Автобусом можна їхати із Хмельницького до Старої Ушиці, або з Кам’янця-Подільського.

Координати – 48°35′35″ с. ш. 26°58′44″ з. д.

Поділись

1 коментар

  1. Посетив Каменец Подольский попав в Старую часть города на вас пасыплеться сотня предложений по предоставлению экскурсионных услуг,экскурсии по городу и загородние экскурсии, голова пойдет кругом. Не спешите падать в обьятия первого попавшего на вас экскурсовода.Наш случай был такой,подошел человек и сразу присел на уши начал обещать самую дешевую экскурсию,и попутно рассказывать что все вокруг дурят туристов кроме его и его компаньена,(это как то насторожило сначала,но наивность взяла верх и мы повелись как лох на мороженное). Пришел день выезда в Кристалическую пещеру и Хотинскую крепость,выехав из города мы опять до пол дороги слушали о непорядочных конкурентах,а вторую часть о том что в пещерах непорядочная администрация. Приехав к Пещерам начался концерт,по непонятным причинам нам начали указывать где покупать сувениры и заказывать обед (видимо ставка шла на откат),ну а дальше 1.45 ожидания в очереди,потому что нашего гида и там все не устраивало,и как он сказал экскурсоводы мстят за его “доброту”,Хотин посетили без эксцессов ,экскурсия на 3- что нам показали. Экскурсию в Бакоту заказали через тур фирму (что и советуем всем),там было все на 5+.В чем соль! пользуйтесь услугами проверенных операторов и не попадите в ситуацию подобную нашей. телефоны не пишу хотя стояло бы,но белый Фольксваген советую обходить десятой дорогой.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ• магазин

• новини партнерів